Автопробіг «Запорожець-тур 2009 на суші і на морі – в ім’я дружби і злагоди між країнами і народами»

\"ГОРБАТИЙ\" ЗАПОРОЖЕЦЬ ПРОБІЖИТЬСЯ НАВКОЛО ЧОРНОГО МОРЯ

Автопробіг «Запорожець-тур 2009 на суші і на морі – в ім’я дружби і злагоди між країнами і народами» З 23 квітня по 2 червня 2009 року міжнародний екіпаж у складі віце-президентів клубів Ірини Денис (Авто-Фан-Клуб «ЗАЗ-Козак») та Бернда Гартманна («Sapo IG Deutschland») на автомобілі «ЗАЗ-968» 1973 року випуску планує пройти дорогами більш як 20 кран: Німеччини, Франції, Швейцарії, Ліхтенштейну, Австрії, Італії, Словенії, Хорватії, Сербії, Туреччини, Ірану, Вірменії, Грузії, Азербайджану, Туркменістану, Казахстану, Росії, України, Молдови, Словаччини, Чехії... В обов’язковій програмі – відвідання Мавзолею легендарної Роксолани в Стамбулі та Форту Шевченко в Казахстані. Завершиться автопробіг у м. Вісмар (Німеччина) на 10-й, ювілейній зустрічі «Saporoshez Interessengemeinschaft Deutschland».

Це міжнародна спільна акція львівського Авто-Фан-Клубу «ЗАЗ-Козак» (www.zazkozak.com) і німецького клубу любителів запорожців «Saporoshez Interessengemeinschaft Deutschland» (www.saporoshez-968.de.vu) автопробігу «Запорожець-тур 2009 на суші і на морі – в ім’я дружби і злагоди між країнами і народами».

Мета автопробігу – способом «народної дипломатії» сприяти інтеграції між заходом і сходом, відвідання країн, де жили і творили видатні українці та промоція України з допомогою першого українського автомобіля «Запорожець», пропагування миру і дружби між країнами і народами, а також запрошення всіх власників «запорожців», які зустрінуться в країнах автопробігу, на святкування 50-річчя випуску першого українського автомобіля «ЗАЗ-965» у 2010 році.

АКЦІЯ ПРИСВЯЧУЄТЬСЯ 90-РІЧЧЮ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ. Автопробіг проходить під патронатом МЗС України.

Авто-Фан-Клуб «ЗАЗ-Козак», клуб власників першого українського автомобіля «ЗАЗ-965», функціонує у Львові з 1983 року. Почесним Президентом клубу з 2002 року є Віктор Ющенко – також власник «горбатого» запорожця. Уже багато років клуб різноманітними акціями зміцнює дружні зв’язки із закордонними містами-побратимами Львова та налагоджує співпрацю з новими. Клуб бере участь у багатьох міжнародних заходах, у т. ч. за кордоном. В липні 2007 року клуб приймав делегацію «Sapo IG Deutschland» і здійснив разом з ними автопробіг Україною (Київ, Запоріжжя, Крим), в 2007-му автоделегація Львова на «горбатих» запорожцях здійснила автопробіг вісьмома країнами Європи (Польща, Німеччина, Франція, Бельгія, Люксембург, Австрія, Чехія, Словаччина). У 2008-му – автопробіг «Дорогами бравого вояка Швейка» (Львів – Прага – Відень – Будапешт – Львів), у якому взяв участь український актор, виконавець ролі Швейка у виставі київського театру ім. Лесі Українки Богдан Бенюк.

У всіх країнах незнайомі машини викликають подив і справжнє захоплення, особливо в тих, до яких «ЗАЗ» експортувався (досі там його вважали або вважають російським автомобілем).

Ми вважаємо, що народна дипломатія, як форма зближення та налагодження зв’язків між народами-сусідами, сприяє покращенню іміджу України в Європі та світі.

Євген Кравс,
президент клубу ГО Авто-Фан-Клуб «ЗАЗ-Козак»

На знімку: Ірина Денис.

Фото автора.


Зацікавлених просимо звертатися за тел.+38 032 260-21-89, 067 900 1111
e-mail: irynadenys@ri.lviv.ua, ekraws@yahoo.com, behartmann@aol.com