ВИМОГИ ЖУРНАЛІСТСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ

Національна спілка журналістів України та Незалежна медіа-профспілка вимагають від керівництва Міністерства внутрішніх справ зобов’язати своїх підлеглих припинити свідоме насильство стосовно до журналістів, які виконують свої професійні обов’язки, висвітлюючи події в Україні. ВБФ «Журналістська ініціатива» підтримує позицію громадських організацій працівників ЗМІ, поділяє глибоку стурбованість та обуреня ситуацією, яка склалася в останні дні сутичок мітингувальників з з силовиками в Києві.

 

      «Під час застосування сили з боку бійців спецпідрозділу «Беркут» постраждало понад 35 журналістів, – зазначається в повідомленні служба інформацii НСЖУ. – Є численні задокументовані свідчення того, що спецназівці прицільно стріляли гумовими кулями у співробітників ЗМІ, кидали світлошумові гранати під ноги людям із фото- та відеокамерами. Зокрема, знімальна група «Радіо Свобода» зафіксувала, як правоохоронець цілиться та стріляє прямо в них, після чого журналістів було побито та затримано. Схоже сталося з оператором Еspreso.tv, якому під ноги кинули газову гранату. Колеги-журналісти зафіксували також, як правоохоронці впритул стріляли з травматичної зброї у журналістку, що тримала в руках фотоапарат.Удари міліцейськими кийками отримав польський журналіст Павел Боболович. Це лише окремі випадки, але цей перелік можна продовжувати. Силовики цілеспрямовано застосовують силу до працівників медіа, яких легко ідентифікувати в натовпі: більшість із них під час сутичок були з апаратурою, чимало – у захисних жилетах «Преса».

 

  НСЖУ та НМПУ вважають неприпустимими подібні дії з боку правоохоронних структур щодо журналістів та вимагають від керівництва силових відомств розробити і довести до всіх співробітників правоохоронних і силових структур порядок реагування на співробітників ЗМІ, які виконують свій професійний обов’язок в місцях сутичок.

 

Вважаємо за необхідне, щоб цей порядок (наказ) був переданий прес-службою МВС і самим журналістам. Бо ситуація, що склалася на сьогодні, свідчить про те, що спецпризначенці мають чіткий наказ фізичного знищення журналістів на майдані».

 

Крім того: Міжнародна та Європейська федерація журналістів апелюють до європейських лідерів про необхідність засудити акти насильства, що здійснюються щодо журналістів та ЗМІ в Україні і просять їх «вжити усіх заходів, включаючи санкції… щоб змусити уряд України поважати статут Ради Європи, конвенції і пакти, які вона ратифікувала».

 

Прес-служба ВБФ «Журналістська ініціатива»

 

На знімках: журналісти висвітлюють події на Євромайдані; калинова кров...

 

Фото Сергія Шевченка

 

P.S. Насилля над журналістами охопило вже й регіони. 

У ТЕМУ:

Звернення українських журналістів до народу

Під час протестів в Україні постраждало 136 журналістів 

Під час зіткнень у Києві 18 лютого постраждало 18 журналістів