Києву бути справжньою європейською столицею!

  У травні цього року в столиці України зареєстровано Громадську спілку «Громадський рух «Асоціація Європейський Київ» (свідоцтво № 1419101). Нове об’єднання – це рух однодумців, згуртованих високою метою перетворити Київ на справжню європейську столицю. «Зауважимо, що вперше йдеться про системну європеїзацію міста у всіх сферах його життя на рівні деполітизованої громадської ініціативи», – зауважив на прес-конференції в Укрінформі 20 травня ц. р. голова Асоціації Дмитро Малов (на знімку - в центрі).

 

Для системи місцевого самоврядування в Києві та Україні в цілому багато важать принципи, визначені такими документами, як Європейська типова конвенція про транскордонне співробітництво (1980), Європейська хартія про місцеве самоврядування (1985), Європейська декларація міських прав (1992), Конвенція про участь іноземців у громадському житті на місцевому рівні (1992), Європейська хартія урбанізму (1993), Європейська хартія про участь молоді в муніципальному і регіональному житті (1994), Європейська хартія про регіональне самоврядування (1999), Європейська конвенція про ландшафти (2000).

 

Діяльність Асоціації, що об’єднує як фізичних, так і юридичних осіб, базується на положеннях Закону «Про місцеве самоврядування в Україні» й відображає інтереси столичної громади та координує діяльність громадських організацій – членів Асоціації. За короткий час вона вже згуртувала понад три десятки об’єднань різного профілю діяльності. І це число дедалі зростає, позаяк рух, не створений на замовлення жодної з політичних сил, зорієнтований на конкретні справи з вирішення нагальних проблем міста і його жителів, зазначив промовець.

 

    Серед основних напрямів роботи Асоціації – громадський, соціальний, економічний, культурно-мистецький, просвітницький, інформаційний. Йдеться про тісну взаємодію з органами виконавчої влади столиці, утвердження Києва як духовного, наукового та культурного центру України і Європи через реалізацію прав столичної територіальної громади, сприяння столичній владі в розробці пропозицій до програм і законодавчих актів для наближення міста до сучасних стандартів столиць провідних країн Європи, а також про запровадження громадського нагляду за їх реалізацією.

 

Асоціація закликає владу до практичних кроків у розв’язанні нагальних проблем міста для досягнення розвитку столиці відповідно до стратегічних напрямів, викладених у Стратегії розвитку м. Києва до 2025 року. Це передусім – модернізація транспортної та інженерної інфраструктури, стимулювання конкурентних сегментів економіки, впровадження сучасних технологій міського управління, створення унікальної культурної атмосфери, збереження та благоустрій прибережних зон, просування здорового способу життя, створення нових центрів ділової, культурно-мистецької активності та залучення європейських компаній і організацій до розв’язання нагальних завдань міста.

 

  В обговоренні нагальних проблем міста взяли участь Іван Салій, (на знімку), члени Асоціації, представники політичних партій, громадських організацій, жителі столиці. Ширшу інформацію щодо напрямів діяльності спілки надали журналістам учасники заходу Віктор Кобилянський, Віктор Кузьмінський, Роман Солодкий, Юрій Вітомський, Олексій Роніс та інші. Утворивши Асоціацію, її члени активно включилися в життя столичної громади: вони брали участь у квітневих толоках у Дарницькому і Дніпровському районах, 14 квітня в межах фестивалю «Французька весна» за участі Посольства Франції в Україні та представників ЮНІСЕФ на стіні будинку на Андріївському узвозі відкрито 15-метрове патріотичне графіті, а на прибудинковій території згодом планується облаштувати європейський сквер. Надано також матеріальну допомогу військовій частині в Лютежі (Вишгородський район), Асоціація сприяла у проведенні турнірів з карате, боксу та дворового футболу, фестивалю прийомних сімей та дитячих будинків. Надано одноразові шприци Деснянському й Подільському районним відділенням Червоного Хреста, партнери надають фінансову допомогу іншим районним відділенням Товариства в Києві. Напередодні Дня Перемоги проведено зустріч з ветеранами війни. Планується участь у Міжнародному фестивалі «Парад культур», що розпочнеться 31 травня.

 

Серед інших найближчих завдань – сприяти прозорості й чесності проведення виборів 25 травня (чого вимагає Асоціація від столичної влади) та встановлення контактів і налагодження співпраці з європейськими структурами на регулярній основі, а також сприяння ширшому залученню європейської технічної допомоги як матеріальної, так і консультативної, наголошено на прес-конференції, модератором якої була президент ВБФ «Журналістська ініціатива» Людмила Мех

 

Прес-служба ВБФ «Журналістська ініціатива»

 

Фото Сергія Шевченка