Автопробіг «Запорожців «Білі ночі-2009»

Автопробіг «Запорожців «Білі ночі-2009»

Львівський авто-фан-клуб власників «Горбатих Запорожців» «ЗАЗ-КОЗАК» недаремно жартома прозвали клубом екстремального автотуризму: на своїх маленьких автомобільчиках, яким виповнюється 50 років, ентузіасти клубу проїхали десятки тисяч кілометрів дорогами країн Європи та Азії, інформує Євген Кравс, президент авто-фан-клубу, координатор Всеукраїнського автомобільного клубу журналістів, один з активістів Львівського представництва ВБФ «Журналістська ініціатива». Цього року «жужики» відвідали місто-побратим Санкт-Петербург. У подорожі «Білі ночі-2009» до північної столиці Росії вісьмом львівським автомобілям довелося проїхати дорогами України, Польщі, Литви, Латвії, Естонії, Фінляндії, Росії та Білорусі.

Автопробіг «Запорожців «Білі ночі-2009» Автопробіг «Запорожців «Білі ночі-2009» Автопробіг «Запорожців «Білі ночі-2009» Візит до Санкт-Петербурга на запрошення губернатора Валентини Матвієнко був багатим на події: окрім екскурсійної програми на львів’ян чекали зустрічі з журналістами й колегами місцевого автоклубу власників запорожців «ЗАЗ-Банда». Українці, готуючись до святкування 50-річчя випуску першого ЗАЗ-965, відвідали також дружні клуби антикварних «запорожців» Вілкавішкаса, Каунаса, Пярну й Таллінна, які запросили на ювілей до України.

Автопробіг «Запорожців «Білі ночі-2009» Автопробіг «Запорожців «Білі ночі-2009» Автопробіг «Запорожців «Білі ночі-2009» У дорозі за маршрутом Львів – Люблін – Каунас – Рига – Таллінн – Гельсінкі – Санкт-Петербург – Псков – Мінськ – Львів протяжністю майже 4 тисячі кілометрів не обійшлося без поломок «антикварної» автотехніки, проте усі машини власним ходом повернулися до України та благополучно прибули до рідного Львова. Наступного року, ювілейного для ЗАЗ-965, намічається зліт під назвою «Запорожці усіх країн – єднайтеся!» маємо у планах зібрати колону з щонайменше 50 «Горбатих Запорожців» з різних країн на батьківщині стильного українського «жужика» – у Запоріжжі. А в подальших планах клубу – організація ралі на «прабатьківщину» ЗАЗ-965 в Італію: не сумнівайтеся львівські автомобілі досягнуть найпівденнішої позначки італійського «чобітка»...

Фото Євгена Кравса