Творчий вечір Олексія Кононенка в Києві

 

      У Національній парламентській бібліотеці України 26 листопада 2014 року відбувся творчий вечір письменника, заслуженого діяча мистецтв України Олексія Кононенка (на знімку). Автор кількох десятків збірок віршів і художньої прози, відомий поет-пісняр зібрав, як бувало не раз (і не лише в Києві), широку аудиторію шанувальників його талантів. У столиці завітали на зустріч з колегою літератори, журналісти, видавці, а ще – музиканти, артисти, художники, з якими в різний час перетиналися творчі й життєві шляхи 57-річного митця. Помітними в залі були й молоді обличчя – свідчення живого інтересу столичної публіки до такого роду культурно-мистецьких заходів.

 

      Вели вечір народні артисти України Олександр Биструшкін і Наталія Сумська (на знімку). Як зазначили, зокрема, і сам винуватець свята, і один з патріархів літератури Герой України Юрій Мушкетик, поет «нерівно дихає» до вічної теми кохання. На гранях цього почуття (цнотливість, розпутність) Олексій Кононенко вправно «грає», наголосив маститий прозаїк і навіть переказав власними словами вірш про «улюблену рушницю», щоб проілюструвати думку: «жінка, жінка, жінка» в усі віки надихає творців. Колишній багаторічний очільник спілки письменників звернув увагу й на майстерне висвітлення теми міста в доробку автора повістей – він цим «продовжує тему одного з найкращих українських прозаїків Валер’яна Підмогильного».

 

Не обійшлося й без «гри» промовців на темі несумісності творчості з чиновницькою роботою (а в щасливому випадку з Олексієм Кононенкомсумісності, бо він з 2011 року обіймає посаду директора департаменту видавничої справи і преси Держкомтелерадіо України). У кулуарах вечора присутні бажали митцеві успіхів і в здобутті посади голови Національної спілки письменників України (вибори мають відбутися 29 листопада ц. р. в Києві на позачерговому VII З’їзді письменників України).

 

Поетичну частину програми культурного заходу «врівноважували» й урізноманітнювали музичні номери, в яких лунали популярні пісні у виконанні композитора, актора та співака, заслуженого діяча мистецтв України Олександра Жилінського на слова Олексія Кононенка.

 

Прес-служба ВБФ «Журналістська ініціатива»

 

Фото Сергія Шевченка