Конкурс періодики для дітей та юнацтва: визначено переможців

 

У Держкомтелерадіо України 15 грудня відбулося засідання журі Всеукраїнського конкурсу на краще періодичне друковане видання для дітей та юнацтва 2014 року. У роботі журі взяла участь президент ВБФ "Журналістська ініціатива" Людмила Мех. Кращим друкованим періодичним виданням для дітей цьогоріч названо журнал «Ангеляткова наука», що видається у Львові ТзОВ «Країна Ангелят» (головний редактор і художник – Мар’яна Фляк). Журнал призначений для розвитку й навчання у формі гри дітей віком 5–6 років. До його підготовки залучено психологів, педагогів дошкільного виховання. Журнал виходить щомісяця з червня 2006 року накладом 51 000 примірників.

 

Кращим друкованим виданням для юнацтва визнано журнал «Золотий резерв», заснований 2007 року Університетом банківської справи Національного банку України (Київ). Журнал виходить 9 разів на рік і розповідає про життя студентів, надає інформацію про гранти, міжнародні проекти. Чимало матеріалів про реформу освітянської галузі, новації у сфері вищої освіти. Багато уваги приділено патріотичному вихованню молоді.

 

Водночас журі ухвалило відзначити дипломом за внесок у розвиток дитячої періодики та активну позицію у справі виховання юного покоління редакцію журналу «Диво-Деревце» (засновник – ТОВ «Видавничий дім «Берегиня», головний редактор – Вікторія Литвиновська).

 

Загалом на конкурс у Держкомтелерадіо надійшло 9 видань, серед них – пізнавально-навчальні, розважальні газети й журнали для дитячої та підліткової читацької аудиторії.       Усі надіслані примірники друкованої періодики буде передано дітям-переселенцям із зони проведення АТО.

 

Довідково. Щорічний Всеукраїнський конкурс на краще періодичне друковане видання для дітей та юнацтва засновано Держкомтелерадіо України 2007 року з метою сприяння розвиткові дитячої періодики, вдосконалення традицій випуску періодичних друкованих видань для дітей та юнацтва, підвищення ролі друкованих засобів масової інформації у вихованні юного покоління, популяризації сучасних технологій художнього оформлення та поліграфічного виконання періодичних друкованих видань для дітей та юнацтва. Переможцями в конкурсі раніше ставали журнали «Малятко», «Барвінок», «Артклас», «12+», «Котя», «Indigo», «Колосок», «Пізнайко», «Ангелятко», «Диво-Деревце», «Абетка права», «Юний натураліст», «Однокласник», «Мамине сонечко», газети «Казковий вечір» та «Привет, ребята!».

 

За матеріалами прес-служби Держкомтелерадіо України