Презентовано фотолітопис «Майдан: Революція гідності»

 

    Пам'ять Героїв Небесної сотні увічнено в новому фотолітописі «Майдан: Революція гідності». Цю книгу-трилогію, що побачила світ у Києві, презентовано 20 лютого 2015 року в Укрінформі. Інформаційну підтримку проектові надали Держкомтелерадіо України, Укрінформ та УНІАН. У висвітленні події до основних інформаційних партнерів долучився й Фонд «Журналістська ініціатива» (його активісти, до речі, були серед перших, хто ще навесні 2014 року доклав зусиль до видання фотоальбому «Майдан Гідності» – спецвипуску альманаху Київської організації НСЖУ).

 

      У презентації нового вагомого фотолітопису взяли участь: Степан Кубів – народний депутат України, представник Президента України у Верховній Раді України, в минулому комендант штабу Національного спротиву; Богдан Дубас – комендант Майдану; Євген Нищук – «голос Майдану» (на третій світлині); Тарас Мацюк – командир «Чорної сотні»; Тамара Швець – голова ГО «Комітет родин Небесної сотні та активістів Майдану»; Ігор Жданов – міністр молоді і спорту України (промовець на першій світлині) ; Олег Наливайко – голова Держкомтелерадіо України (на другій світлині) та інші. Учасники заходу вшанували пам’ять полеглих Героїв хвилиною мовчання, переглянули короткий відеофільм, що нагадав про історичний Майдан, а відтак мали змогу більш детально ознайомитися з презентованою творчою роботою.

 

  Фундаментальне видання, яке складається з трьох частин (початок Революції гідності, життя Майдану та увічнення пам'яті Героів Небесної сотні), розповідає про події, що відбулися в листопаді 2013 року – лютому 2014 року в центрі столиці України. Представляючи новинку, керівник проекту і співавтор ідеї Степан Кубів подякував фотокореспондентам, іншим учасникам Майдану, які в найтяжчі часи перебували в гущі подій і надали численні світлини (загалом понад 3000 знімків) для трилогії, що покаже світові героїчну боротьбу українського народу за свободу, гідність та незалежність.

 

      Серед авторів знімків Павло Шаповал, Валерій Шмаков, Сергій Харук, Володимир Таран, Сергій Аніщенко, Павло Багмут, Вадим Грига, Олег Петрасюк, Сергій Гудак, Олександр Космач, Володимир Тарасов, Володимир Фалін, Олена Худякова, Володимир Гонтар, Олександр Синиця (на другій світлині), Євген Малолєтка та багато інших. Макет і художнє оформлення зробили Олександр і Сергій Харуки. У складі редакційної ради видання є і представники родин Героїв Небесної сотні. У книжці використано не лише ілюстрації, а й уривки з віршів майже двох десятків поетів.

 

      Степан Кубів зауважив, що робота над підготовкою 4-го і 5-го томів триває, до них увійдуть світлини з війни на Сході України. Він також повідомив, що представники Комітету родин Небесної сотні цьогоріч видали календар, на сторінках якого розміщено фотопортрети полеглих Героїв, а Національний банк України випустив серію пам’ятних монет «Героям Майдану», до художнього оформлення яких доклали руку й Олександр та Сергій Харуки.

 

Сергій Шевченко

 

Фото автора