АНОНС: Фотовиставка «Журналісти на передовій»

 

«Журналісти на передовій» – назва фотовиставки, яка відкриється у вівторок 21 квітня 2015 року о 12:00 у Національній спілці журналістів України. Ініціатор і організатор заходу – НСЖУ, створенням експозиції опікувався, зокрема, активіст Спілки й ВБФ «Журналістська ініціатива» Сергій Шевченко – автор-упорядник виданого 2014 року фотоальбому «Майдан гідності».

 

Уже понад рік представники українських засобів масової комунікації працюють у гарячих точках на теренах своєї держави. Ризикуючи життям, журналісти виконували професійний обов’язок, висвітлюючи події на Євромайдані, нині – наражаються на небезпеку в зоні АТО, повідомляє сайт НСЖУ. Багато хто пішов виконувати свій громадянський обов’язок уже як вояк. У цих подіях дехто, на жаль, втратив здоров’я і життя...

 

На фотовиставці майже півсотні робіт, що розповідають про роботу журналістів на Майдані та на Донбасі. Початок заходу – у вівторок 21 квітня о 12:00 у прес-центрі НСЖУ (Київ, вул. Хрещатик 27-а, другий поверх). Телефон для довідок – 235-87-66.

 

Київський Майдан, Крим, Донбас – гарячі точки, що обпекли світ. У подіях, пов’язаних із захистом своєї країни, журналісти – не лише спостерігачі, хронікери, літописці. Часто вони – безпосередні активні учасники. Насамперед, як громадяни. Як сини і доньки свого народу.

 

Колеги виходили на барикади проти злочинного режиму. Хтось і нині на війні – зі зброєю в руках боронить країну від російсько-терористської навали. Хтось як солдат з пером і об’єктивом – на інформаційному фронті. Хтось як воїн світла в незримому кібервійську. Одні ближче до передової, у бронежилетах, другі далеко від неї – у кабінетах. Але кожний на своєму місці – боєць. Як і належить професіоналу.

 

Тема виставки – гаряча, животрепетна, актуальна. Ідея – ми учасники історичних подій, в яких не пишуть чернеток.

 

На цих світлинах немає байдужих. А декого з небайдужих наших колег, на жаль, уже немає... У Небесній сотні Майдану – журналісти Яків Зайко, Ігор Костенко, В’ячеслав Веремій... Поліг як герой у лавах українського війська, журналіст Укрінформу Олег Задоянчук. Осколками ворожої міни смертельно поранено в селі Піски під Донецьком фоторепортера газети «Сегодня» Сергія Ніколаєва...

 

Дістав осколкові поранення, проте й на милицях знімав події на Майдані фотокор «Голосу України» Олександр Клименко. Він же – автор більшості експонованих на цій виставці світлин із зони АТО.

 

У Києві під час Революції гідності працювала преса з усього світу. Увага планети прикута до України і тепер – від нашої звитяги залежить доля миру на континенті. Навіть більше – приборкання можливої третьої світової пожежі...

 

Україна в 2013-му зробила свій цивілізаційний вибір. І вона його неодмінно захистить. Разом зі світом переможемо. Віримо в це і на перемогу працюємо, воюємо, живемо.

 

Фотовиставка організована за безпосередньої участі керівництва творчої Спілки (Сергій Томіленко) й активу Київської організації НСЖУ (Михайло Сорока, Алла Малієнко, Сергій Шевченко – відповідальний за підготовку проекту). Окрема вдячність за підставлене дружнє плече – редакції журналу «Журналіст України» (Віра Черемних) і ВБФ «Журналістська ініціатива» (Людмила Мех).

 

Прес-служба ВБФ «Журналістська ініціатива»