АВТОПРОБІГ З НАГОДИ СВЯТА ПЕРЕМОГИ

ПАМ\'ЯТЬ БАТЬКІВСЬКОГО ПОДВИГУ – В СЕРЦЯХ НАШИХ

В Україні 2010 рік проголошено Роком ветеранів Великої Вітчизняної війни 1941–1945 років. З нагоди 65-річчя Перемоги над нацизмом представники засобів масової комунікації в Україні запропонували провести одноденний Всеукраїнський журналістський автопробіг «Пам’ять батьківського подвигу – в серцях наших». Урочистий старт акції – 5 травня об 11:00 від Верховної Ради України. Мета автопробігу – вшанування й увічнення героїзму захисників Вітчизни, виховання у молоді почуття патріотизму, поваги та вдячності ветеранам за їхні ратні і трудові звитяги.

Передувала події прес-конференція в Києві. Представники оргкомітету автопробігу Людмила Мех і Павло Фурсевич, а також активісти журналістських організацій Віктор Шпак, Максим Нефьодов, Сергій Шевченко розповіли про цьогорічні доброчинні акції працівників преси.

– Організацією масштабного заходу опікуються Всеукраїнський благодійний фонд «Журналістська ініціатива» і Всеукраїнський автомобільний клуб журналістів, – зазначила президент цих громадських організацій, лауреат премії творчої спілки журналістів «Золоте перо» Людмила Мех. – Серед співорганізаторів заходу – традиційний партнер багатьох попередніх проектів Фонду Департамент ДАІ МВС України та Асоціація парламентських журналістів. Акція проводиться й висвітлюється за урядової підтримки.

Генеральний страховик і спеціальний партнер автопробігу відповідно – Київське страхове товариство і Асоціація міжнародних автомобільних перевізників України. Генеральний радіопартнер – Національна радіокомпанія України, генеральний телепартнер – програма «Автоконтинент» (ТРК «Ера»), офіційний телепартнер – парламентський канал «Рада», генеральний друкований партнер – Співдружність працівників інформаційних видань України, офіційний друкований партнер – газета «Урядовий кур’єр», спеціальний друкований партнер – журнал «Трибуна».

Передбачені програмою заходи розпочнуться урочистим стартом акції у столиці. На площі Конституції гратиме Національний Президентський оркестр. У виконанні майстрів мистецтв прозвучить, зокрема, й одна з нових пісень на слова Анатолія Толстоухова – «День Перемоги».

Напутні слова промовлятимуть відомі державні та громадські діячі, ветерани-журналісти, представники оргкомітету автопробігу. Після заходів у столиці автомобільні екіпажі працівників преси відвідають Український державний медико-соціальний центр ветеранів війни (с. Циблі Переяслав-Хмельницького району Київської області), де вперше відбудеться розширена прес-конференція за участю 450 ветеранів, а на території цього закладу учасники акції спільно посадять кущі троянд.

У Севастополі в акції журналістів братимуть участь школярі, які відпочивають у Міжнародному дитячому центрі «Артек». Чотирма автобусами переможці в дитячих творчих конкурсах, лідери загонів та юні репортери виїдуть до міста-героя, побувають на Сапун-горі, де відбудеться урочиста лінійка, зустрінуться з Героями Радянського Союзу. Молодь разом з ветеранами покладатиме квіти й гірлянди на меморіальній алеї міст-героїв і до Вічного вогню, пускатиме вінки пам’яті в море з Графської пристані. Ця поїздка є заохоченням для дітей-артеківців, які виявили свої таланти і творчі здібності під час відпочинку в міжнародному центрі.

В Одесі урочистості відбудуться біля пам’ятника Невідомому матросу на Алеї Слави в парку ім. Т. Г. Шевченка та біля стели «Крила Перемоги» на площі Десятого квітня. А 9 травня представники Всеукраїнського автомобільного клубу журналістів разом з іншими автомобільними клубами міста-героя спільною колоною з 65 автомобілів проїдуть повз 11 меморіалів на «кільці Слави» й разом відвідають село Маринівку – батьківщину Героїв Радянського Союзу. Там буде закладено сад з 65 дерев.

У Керчі учасники акції покладатимуть квіти до обеліску Слави на горі Мітридат. Мітинг там відбудеться за участю ветеранів, дітей і молоді, депутатів міськради, співробітників історико-культурного заповідника та шкільних музеїв бойової слави.

У містах-героях координатори масштабного заходу – актив Фонду і Клубу Це тележурналісти Світлана Євтушевська (Севастополь), Ігор Сєдой (Одеса), в АР Крим – віце-президент ВБФ «Журналістська ініціатива», керівник інформаційної служби Міжнародного дитячого центру «Артек» Олена Мех і заслужений журналіст України Людмила Хорошилова, в обласних центрах – Едуард Бобровицький (Запоріжжя), Ольга Волошина (Дніпропетровськ), Тетяна Смолдирєва (Чернівці), Марина Тепленко і Сергій Рибаченко (Вінниця), Микола Ратушний (Черкащина), Валентина Саєнко (Кіровоградська область), Олег і Кирило Животовські (м. Кременчук Полтавської області).

– У Чернігові, приміром, в акції візьмуть участь 25 автомобільних екіпажів, – розповіла керівник представництва Фонду, генеральний директор ТРА «Новий Чернігів» Ольга Капустян. – У спільній колоні виїдуть на покладання квітів і представники Партії регіонів України.

До речі, за підтримки політичної сили, яку очолює Прем’єр-міністр України, заходи 5 травня відбуватимуться в більшості областей країни.


Прес-служба ВБФ «Журналістська ініціатива»Програма Всеукраїнського журналістського автопробігу
«Пам'ять батьківського подвигу – в серцях наших»


5 травня 2010 року, Київ

Співорганізатори акції:
ВБФ «Журналістська ініціатива»
Всеукраїнський автомобільний клуб журналістів
Асоціація парламентських журналістів
Департамент ДАІ МВС України


За підтримки уряду України.
Генеральний страховик акції – Товариство з додатковою відповідальністю \"Київське страхове товариство\".
Спеціальний партнер акції – Асоціація міжнародних автомобільних перевізників України.

Генеральний радіопартнер журналістського автопробігу – Національна радіокомпанія України.
Генеральний телепартнер – програма «Автоконтинент» (ТРК «Ера»).
Офіційний телепартнер – парламентський телеканал «Рада».
Генеральний друкований партнер – Співдружність працівників інформаційних видань України.
Офіційний друкований партнер – газета «Урядовий кур’єр».
Спеціальний друкований партнер – журнал «Трибуна»

Місто-герой Київ:
10:00 Збір учасників автопробігу біля Верховної Ради України. Оформлення площі прапорами та банерами, обклеювання автомобілів наліпками організаторів та партнерів. Гратиме Національний Президентський оркестр.
11:00 Мітинг з нагоди урочистого старту.
11:40 Урочистий старт.
12:00 Організатори й учасники автопробігу покладають квіти до Вічного вогню на площі Слави.
12:30 Автопробіг розділяється на два маршрути:
1-й маршрут: від’їзд з площі Слави за маршрутом: площа Перемоги – пам’ятник танкістам (біля комбінату «Преса України»);
2-й маршрут: від’їзд до Українського державного медико-соціального центру ветеранів війни (с. Циблі Переяслав-Хмельницького району). У програмі:
14:00 - покладання квітів до пам’ятника в Переяславі-Хмельницькому.
14:30 - розширена прес-конференція (с. Циблі), зустріч з ветеранами, концерт.
18:00 Повернення до Києва.
-------------------------------------------------------------------------------------------------
Місто-герой Севастополь: покладання квітів та участь у цьому заході спільно з журналістами дітей, що перебувають на відпочинку в МДЦ «Артек». Кількома автобусами переможці в дитячих творчих конкурсах, лідери загонів та юні репортери виїдуть до міста-героя. Ця поїздка є заохоченням для дітей-артеківців, які виявили свої таланти і творчі здібності під час відпочинку в міжнародному центрі.
09:00 Виїзд чотирьох автобусів з дітьми з МДЦ «Артек».
11:00 Зустріч з колоною журналістів біля стели Севастополя.
11:30-12:30 Покладання квітів і гірлянд на меморіальній алеї міст-героїв і до Вічного вогню. Пускання вінків з Графської пристані.
13:00–14:30 Прибуття на Сапун-гору. Урочиста лінійка, зустріч з фронтовиками, Героями Радянського Союзу.
14:00-15:00 Кава-брейк і від’їзд учасників заходу.
(Відповідальні: віце-президент ВБФ «Журналістська ініціатива»,керівник інформаційної служби МДЦ «Артек» Олена Мех, керівник представництва Фонду в м. Севастополі, редактор держтелерадіокомпанії Світлана Євтушевська, голова міської організації ВАКЖ, редактор держтелерадіокомпанії Володимир Іларіонов)
-------------------------------------------------------------------------------------------------
Місто-герой Керч:
11:30 Збір учасників акції біля гори Мітридат. Прикрашення автомобілів символікою акції та спеціальними стрічками та прапорами.
12:00 Покладання квітів до обеліску Слави, мітинг з участю депутатів міськради, ветеранів, журналістів, співробітників історико-культурного заповідника та шкільних музеїв бойової слави, школярів, активу міської організації Партії регіонів.
(Відповідальні: депутат Верховної Ради АР Крим, керівник Керченської міської організації Партії регіонів Геннадій Бурцев, депутат міської ради, заслужений журналіст АР Крим Раїса Щировська)
-------------------------------------------------------------------------------------------------
Місто-герой Одеса:
11:30 Зустріч учасників акції біля пам’ятника Невідомому матросу на Алеї Слави в парку ім. Т. Г. Шевченка.
12:00 Покладання квітів. Фотографування.
(Відповідальний: віце-президент Всеукраїнського автомобільного клубу журналістів, керівник авторської телепрограми Ігор Сєдой)
-------------------------------------------------------------------------------------------------
О 12:00 одночасно з покладанням квітів у столиці та містах-героях учасники акції (журналісти, фотокореспонденти, знімальні групи ОДТРК та незалежних ТРК) разом з ветеранами і представниками молодіжних організацій покладатимуть квіти в обласних і районних центрах України. В більшості областей заходи відбуватимуться також за підтримки Партії регіонів України.


До відома членів Всеукраїнського автомобільного клубу журналістів: за результатами акції буде проведено звітно-виборну Конференцію ВАКЖ 14.05.2010 р. Зауваження та пропозиції щодо поліпшення діяльності громадської організації просимо надсилати на адресу ВАКЖ.


Прес-реліз Про Український державний
медико-соціальний центр ветеранів війни


У 1974 році на відзначення 30-річчя Великої Перемоги і з метою збереження здоров’я інвалідів та учасників Вітчизняної війни в серпні ЦК КПРС і Рада Міністрів УРСР ухвалили Постанову «Про утворення лікувального закладу». На цій підставі видано наказ Міністра охорони здоров’я від 26.11.1974 № 644 «Про заходи щодо подальшого поліпшення медичного обслуговування інвалідів Вітчизняної війни». Цим наказом передбачено утворення протягом 1975–1978 років Республіканського госпіталю інвалідів Великої Вітчизняної війни.
Наказом Міністра охорони здоров’я УРСР від 31 березня 1975 року № 151 юридично й організаційно створено Республіканський госпіталь ІВВ – новий медичний заклад відновлювального типу. Установлено порядок і медичні показання для прийому хворих у госпіталь.

Згідно з наказом МОЗ України від 13.10.1992 № 147 у незалежній державі Республіканський госпіталь ІВВ перейменовано на Український госпіталь інвалідів Вітчизняної війни, а з 16 червня 1996 року (після того, як госпіталь відвідав глава держави) Указом Президента України від 23.05.1996 № 367/96 заклад перейменовано на Український державний медико-соціальний центр ветеранів війни (з наданням статусу Національного закладу) та установлено, що його діяльність перебуває під патронатом Президента України.

Для надання медичної допомоги ветеранам війни в системі охорони здоров’я функціонує мережа спеціалізованих закладів (32 госпіталі з кількістю ліжок 7313 і 27 госпітальних відділень на 1375 ліжок). Загалом забезпеченість ліжками на 10 тисяч ветеранів війни становить 36,8. Український державний медико-соціальний центр ветеранів війни (далі Центр) є головною медичною установою в системі спеціалізованих медичних закладів для ветеранів війни.

Основне завдання Центру – надання необхідної лікувальної, реабілітаційної та соціальної допомоги особам, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», та надання організаційно-методичної допомоги обласним госпіталям.

У Центрі на 600 ліжок стаціонарна медична допомога надається в 11 лікувальних відділеннях: 4 кардіологічних (210 ліжок), 2 терапевтичних (135), 2 неврологічних (115), артрологічне (55), пульмонологічне (55), хірургічне (30). Працюють консультативно-діагностичне, стоматологічне, функціональної діагностики, бальнеофізіотерапевтичне відділення, кабінет лікувальної фізкультури та лабораторія.

У консультативно-діагностичному відділенні лікарі більш як 10 спеціальностей надають консультації, працюють кабінети: ендоскопічний, ультразвукового обстеження, офтальмонологічний, рентгенологічний.

Відділення функціональної діагностики забезпечене сучасною медичною апаратурою для обстеження кровообігу головного мозку, серцево-судинної системи, органів черевної порожнини, органів дихання – кардіокомплекс «Ритм», ультразвуковий допплерівський апарат «Сономед-325», 12-канальні електрокардіографи, а також сучасне обладнання для обстеження кровообігу головного мозку, серцево-судинної системи. Щомісяця проводиться до 3000 обстежень більш як за 20 методиками. Щороку понад 350 хворих консультується в НДІ м. Києва.

Широко застосовуються в комплексному лікуванні фізіотерапевтичні методи. Лікувальні властивості електроенергії, світла, води, повітря, тепла використовуються більш як у 20 методиках, зокрема УВЧ-терапія, мікрохвильова терапія, індуктотерапія, магнітотерапія, електросон. Із світлолікування використовуються чотири штучні джерела світла, крім того застосовується теплолікування (озокеритові, парафінові аплікації), водолікування (бішофітні, хвойні, скипидарні ванни, різноманітні види душів). Також застосовується штучне повітряне середовище. Популярні процедури – масаж (ручний і апаратний).

У 2009 році план ліжко-днів у Центрі виконано на 100,6%.
Надійшло - 9197 хворих, з них:
ІВ - 3586 - 39,0%
УБД - 1262 - 13,7%
УВ - 2542 - 27,7%
Осіб, прирівняних
за пільгами, - 510 - 5,5%
інших, не прирівняних
за пільгами, - 1297 - 14,1%

У структурі захворюваності пролікованих хворих переважають хвороби системи кровообігу, що становлять майже 75%, хвороби кістково-м’язової системи 8,2%, органів дихання 6,4%. Виготовлено зубних протезів для 2434 пацієнтів.

Центр фінансується з держбюджету на 100%. Вартість 1 ліжко-дня (2009 р.): на медикаменти 40 грн., харчування 35 грн., згідно з постановою Кабміну від 26.04.2007 № 680 «Про збільшення норм грошових витрат на харчування та медикаменти в лікувально-профілактичних закладах для ветеранів війни».

Колектив Центру – 824 працівники, із них: 62 лікарі (1 кандидат медичних наук та 24 мають вищу категорію, 9 – першу, 1 – другу); 231 медсестра (73 – вища категорія, 28 – перша, 14 – друга); 256 молодших медичних сестер; 273 працівники технічної та господарчої служб.

Центр співпрацює з Інститутом геронтології АМН та НМАПО щодо розробки методик лікування людей літнього віку і є клінічною базою кафедри геріатрії НМАПО, бере активну участь у розробці проектів постанов і програм щодо поліпшення медичного обслуговування ветеранів війни, тісно співпрацює з комітетом Верховної Ради України у справах пенсіонерів та інвалідів, Радою організації ветеранів війни та Міністерством праці і соціальної політики України.

Лікарі Центру мають друковані праці в медичних журналах і збірниках наукових конференцій. У Центрі підготовлено й видано низку методичних рекомендацій, зокрема щодо фізіотерапевтичних методів лікування.
До послуг хворих – бібліотека (її книжковий фонд – понад 20 тис. книжок), читальний зал, зал відпочинку, а також кіноконцертний зал на 550 місць.

Директор Центру – Гріненко Юрій Олександрович, заслужений лікар України.