Ювілей "Запорожця"

Акції Львівського авто-фан-клубу «ЗАЗ-КОЗАК»

У липні 2010 року святкуватимемо 50-річчя випуску Першого українського автомобіля «Запорожець» моделі ЗАЗ-965. Цю міні-модель українці прозвали «Горбатим Запорожцем». Отже, вперше на міжнародних ретро-фестивалях наші Запорожці класифікуватимуться згідно з найвищою Європейською класифікацією для антикварних автомобілів.

Ювілей "Запорожця" Ювілей "Запорожця" Традиційно напередодні Дня Львова авто-фан-клуб «ЗАЗ-КОЗАК» вирушає в автопробіг до Польщі, щоб запросити на святкування колег з міст-побратимів і взяти участь у фестивалі антикварних автомобілів «Ралі Св. Кшиштофа» в містечку Отрембуси (37 км на захід від Варшави). Тут один з найбільших у Європі приватних музеїв техніки й моторизації. Україну на фестивалі презентуватимуть 10 машин клубу.

Після повернення клуб «ЗАЗ-КОЗАК» організує низку акцій, що увійшли до офіційної програми святкування Дня Львова-2010. Восьмого травня в гості до львівських Запорожців приїдуть їхні колеги з інших клубів, щоб презентувати виставку оригінальних та тюнінгових моделей ЗАЗ-965: на огляд буде виставлено екзотичні розробки клубу ЗАЗ-трайк, ЗАЗ-баггі, ЗАЗ-пікап, ЗАЗ-джакузі та інші. Запорожці братимуть участь у святковому параді-карнавалі, а для дітей буде організовано мистецькі конкурси.

Львівський авто-фан-клуб «ЗАЗ-КОЗАК» (www.zazkozak.com) – найбільший і найстаріший клуб Запорожців на території колишнього СРСР – засновано 1983 року. Коли святкуватиметься 50-річчя Запорожця, на львів’ян чекає багато клубних акцій. Серед найбільших – Перше Міжнародне спортивно-туристичне авторалі «Запорозькі Забави з Левами» (12–13 червня) і «День народження Запорожця» (9–10 липня). Цього року вже втретє (2000, 2005) клуб «ЗАЗ-КОЗАК» організує оригінальні змагання на антикварних автомобілях на історичній трасі довоєнних Гран-прі Львова «Львівський трикутник». (http://www.zazkozak.com/11.html?&L=0)

На свято 50-річчя Запорожця понад 20 автомобілів клубу вирушать у всеукраїнське турне за маршрутом Львів – Вінниця – Запоріжжя – Ялта – Львів (загалом 3333 км). У Запоріжжі відвідаємо завод АвтоЗАЗ, а на острові Хортиця відбудеться Міжнародний зліт власників Запорожців.

Акція проходить під патронатом міського голови Львова і генерального консула Республіки Польща у Львові.
Авто-фан-клуб “ЗАЗ-КОЗАК» висловлює подяку партнерам:
Страховій компанії «Глобус», Концерну «Галнафтогаз», клубу-кафе «Лівий берег».

Фото Євгена Кравса (Львів)