РЕТРОАВТОМОБІЛІ ПОЛЮВАЛИ НА ЛИСА

РЕТРОАВТОМОБІЛІ ПОЛЮВАЛИ НА ЛИСА

 

      З нагоди Міжнародного Дня туризму ентузіасти Львівського авто-фан-клубу «ЗАЗ-КОЗАК» провели міжнародний автопробіг ретроавтомобілів «Золота підкова Львівщини-2010». Автомобілісти з України й Білорусі здолали туристично-навігаційний маршрут Львів-Олесько-Підгірці-Золочів-Львів та змагалися у квесті «Полювання на Лиса». Разом з автомобілістами змагалися й журналісти. Мета автопробігу – популяризувати автотуризм і привернути увагу до проблем реставрації та відновлення львівських замків-музеїв.

 

      На старті пробігу біля Палацу Потоцьких колону вітав член львівського клубу власників «Горбатих Запорожців» екс-президент України Віктор Ющенко. У змаганнях перемогло подружжя зі Львова Іван та Ярослава Данчівські – вони найкраще впоралися з квестом і віднайшли «Лиса» під стінами Золочівського замку. Кращою на трасі автопробігу стала Оксана Наконечна на автомобілі ЗАЗ-965.

  Спеціальний кубок за подоланий найдовший шлях до Львова здобув білоруський екіпаж з Мінська – водій Олександр Жос на автомобілі моделі ЗАЗ-969М здолав 720 км.

 

Змагання пройшли під патронатом голови Львівської облдержадміністрації Василя Горбаля за підтримки обласного управління фізкультури та спорту, ВБФ «Журналістська ініціатива» та Всеукраїнського автомобільного клубу журналістів.

 

 

ДОВІДКА

 

  Львівський клуб власників антикварних «Запорожців» «ЗАЗ-Козак» засновано у Львові 1983 року. Це, напевно, найстарший і наймасовіший клуб власників «Запорожця» ЗАЗ-965 на теренах колишнього Союзу. ЗАЗ-965 звично називають «Горбатим» –  це перший легковик, випущений в Україні на Запорізькому комбайновому заводі 1960 року. Стати членом клубу може кожний любитель «Запорожців», який шанує та доглядає свій автомобіль. У клубі – фани тільки «Горбатих». Засідання проводяться двічі на місяць.

 

Одним із свої завдань клуб вважає входження України до Міжнародної Федерації ретроавтомобілів (FIVA) та відродження перегонів на ретроавтомобілях історичною трасою довоєнних Гран-Прі Львова – «Львівський трикутник».

http://www.zazkozak.com/11.html?&L=0

 

Євген КРАВС, президент Авто-фан-клубу «ЗАЗ-Козак»,
координатор і голова Львівської обласної організації
Всеукраїнського автомобільного клубу журналістів

Фото автора
 
ekraws@yahoo.com