Запрошуємо на перегляд фільму «Серце мами Ґонґадзе»

У суботу 16 вересня з нагоди Дня пам’яті загиблих журналістів розпочнеться о 14:00 в кінотеатрі українського кіно «Ліра» в м Києві на вул. Великій Житомирській, 40 (колишній к/т «ім. Чапаєва») прем’єрний безплатний для працівників преси показ фільму В’ячеслава Бігуна «Серце мами Ґонґадзе».

 

У четвер, 14 вересня, у тій же кінозалі відбулася одна з перших довгоочікуваних зустрічей із творцями фільму про Лесю Ґонґадзе. На заході були присутні, зокрема, й ветерани журналістики, активісти НСЖУ та ВБФ «Журналістська ініціатива».

 

«Серце мами Ґонґадзе» – унікальна прижиттєва кіносповідь головної героїні стрічки про велику українську любов. Легендарна жінка, яку свого часу не почули, відверто оповідає про події свого життя та її синів. У фільмі, який у цій версії складається з двох частин («Мама» і «Син»), показано історію кохання з Русланом Ґонґадзе, пригоди Георгія, збагачені спогадами бабці, родини в дорогих їхнім серцям місцях. Ви перенесетеся з пані Лесею в Грузію, Естонію, Францію та зрозумієте пророчі слова Матері.

 

У документальному фільмі органічно поєдналася робота усієї творчої команди: режисера-постановника, композитора, оператора. Всі вони, до речі, не просто самі працювали без оплати, а й використовували власні заощадження на придбання техніки та допоміжних матеріалів. При цьому, коли переглядаєш стрічку, тебе не залишає відчуття, що кожен з творців фільму власним серцем притулився до серця великої української Матері і відчув його биття, щоб передати всьому світові.

 

Стрічка допрем’єрно демонструвалася на низці кінофестивалів, а також у кількох столицях європейських країн – Парижі, Таллінні. Її відзначено нагородою «Кращий образ у кадрі» на Міжнародному фестивалі історичного кіно.

 

Фільм, створений за сприяння Грузинського національного кіноцентру, підсилюється оригінальною музикою композитора, заслуженого діяча мистецтв України, лауреата Шевченківської премії Володимира Гронського, а також піснями, зокрема Святослава Вакарчука та Володимира Самайди. Створенню фільму сприяли сотні людей, чиї імена творча група записала зі щирою вдячністю в історію фільму. Генеральний продюсер стрічки – Юрій Чижмар.

 

В’ячеслав Бігун – кінематографіст і вчений-юрист, родом із Закарпаття. Навчався й працював у провідних університетах і установах світу (Львівський ун-т, Інститут держави і права НАН України, Гейдельберг, Сорбонна та ін.), юристом – у Європейському суді з прав людини. Кандидат юридичних наук, магістр кіномистецтва (випускник Балтійської кіношколи). Автор понад 500 публікацій, до 20 фільмів (частина з них – у вільному доступі), які удостоєно майже трьох десятків нагород. Він найпродуктивніший український кінорежисер, за даними каталогів «Українські фільми», виданих Держкіно у 2015–2016 роках, і Міжнародної кінобази (IMDb). В’ячеслав Бігун – мало не перший український кінорежисер – мільйонер за кількістю онлайн-переглядів (до 3,5 млн). Не раз відзначений і за активну популяризацію українського кіно.

 

Покази відбуваються за підтримки КП «Київкінофільм» і кінотеатру «Ліра». Детальніше про стрічку «Серце мами Ґонґадзе»:

- афіша, кадри з фільму, доступні для завантаження в Міжнародній кінобазі (IMDb):http://www.imdb.com/title/tt3746274/mediaindex

- відеоматеріали (кадри, матеріали, інтерв’ю тощо): http://bit.ly/2lSE9Of

 

Нагадуємо, що 16 вересня ми вшановуємо пам’ять Ґії Ґонґадзе та загиблих журналістів. Ця стрічка може сприяти змістовному аполітичному наповненню події.

 

Акредитація для працівників ЗМІ: 096 374 7022 (п. Ірина), 098 801 4439; 093 442 42 10 (п. Костянтин).

 

Прес-служба ВБФ «Журналістська ініціатива» (за матеріалами НСЖУ)