Триває журналістська акція «Книжки захисникам України»

      Сто книжок сучасного поета Віктора Єганова «Всім, хто має в душі вишиванку» (автор збірки патріотичних віршів – українець, який живе у Фінляндії) стали подарунком воїнам-захисникам  учасникам святкових урочистих заходів, що відбулися 13 жовтня в Українському державному медико-соціальному центрі ветеранів війни. Активісти Всеукраїнського благодійного фонду «Журналістська ініціатива» у партнерстві з НСЖУ, як відомо, проводять доброчинну акцію «Книжки захисникам України». Її перший етап відбувся в Циблях Переяслав-Хмельницького району Київської області з нагоди святкування Дня прапора й Дня незалежності України. Тоді журналісти зібрали й передали для бібліотеки Українського державного медико-соціального центру ветеранів війни 111 книжок 77 найменувань.

 

      Напередодні Дня захисника України й свята Покрови (14 жовтня) президент ВБФ «Журналістська ініціатива» Людмила Мех і член правління цього фонду Наталія Черешинська взяли участь у VI Всеукраїнському історико-культурологічному форумі «Сікорські читання» в Переяславі-Хмельницькому на Київщині, а відтак відвідали Циблі, де забезпечили проведення наступного етапу журналістської акції «Книжки захисникам України». Нині на лікуванні й реабілітації в медико-соціальному центрі перебувають і ветерани Другої світової війни, і вояки, які протистоять російському агресорові на сході України. Крім подарунка поета з Гельсінкі, свої книжки передав для бібліотеки медичної установи й ветеран журналістики, письменник, у минулому працівник газети «Урядовий кур’єр» Микола Махінчук. Це такі твори, як «Незамулені джерела» (видання 2016 року) «Твердь землі» (2015), тритомник «Мереживо мінливого часу» (2012–2014). Збірку оповідань «Колесо часу» презентував також письменник і журналіст, у минулому працівник газети «Сільські вісті» Олександр Карпенко. А головний редактор газети «Культура і життя» Євген Букет (також автор низки книжок) додав до літератури для вояків ще подарунковий святковий випуск тижневика.

 

    У серпні цього року голова НСЖУ Сергій Томіленко, нагадаємо, зустрічався в Києві з директором медико-соціального центру Юрієм Гріненком (тоді було подаровано бібліотеці десятки видань художніх творів), а нині журналістська ініціатива набула підтримки в первинних осередках творчої спілки й нові літературні видання поповнять фонди бібліотеки. В організації акції бере активну участь секретар НСЖУ, письменник, автор творів історичної публіцистики Сергій Шевченко. У центральному офісі Спілки (вул. Хрещатик, 27-А) він формує чергову партію подарункових книжок і залучає колег до підтримки доброчинної справи.

 

Хто має в душі вишиванку – додаваймо цікаві твори для читачів бібліотеки!

 

Прес-служба ВБФ «Журналістська ініціатива»