Зустріч в НСЖУ з японською делегацією, яка проведе в Києві семінар

      Координатором презентаційних заходів японського проекту в Україні є журналістський колектив ТРК «Альта» з Переяслава-Хмельницького на Київщині. Творча спілка і ВБФ «Журналістська ініціатива» підтримали пропозицію керівника регіональної телерадіокомпанії, члена НСЖУ Олега Ярмоленка щодо партнерської участі журналістських організацій в інформуванні населення про важливий проект з вивчення безпечного харчування на радіоактивно забруднених територіях, що з’явилися внаслідок техногенної катастрофи на Чорнобильській АЕС у квітні 1986 року та після масштабної аварії на АЕС Фукусіма-1 (Японія) в березні 2011-го. У цій зустрічі взяв участь також секретар НСЖУ Сергій Шевченко.

 

У складі японської делегації разом із Джунічі Ковакою прибули до України Харуе Марута, заступник головного редактора журналу, Кокі Осугі, глава Асоціації з лікування циркуляції крові, Кацухіто Фурута, фахівець з лікування циркуляції крові, Кадзуко Сао, директор-розпорядник НДІ морських технологій, Мікі Коіке, студентка Інституту мистецтв Мусасіно, Цутому Сахара, журналіст, співробітник фонду.

 

    Як розповів пан Ковака (на першій світлині), він заснував «Фонд за безпеку продуктів харчування та життя» ще 1984 року як неурядову організацію. Мета її діяльності – вивчення впливу на здоров’я людини продуктів, що містять консерванти, канцерогени та інші шкідливі речовини. Після аварії на АЕС Фукусіма-1 вони більше уваги приділили радіаційному забрудненню продуктів, а їхню діяльність підтримав уряд Японії. При цьому фонд, об’єднуючи понад чотири тисячі громадян, й далі працює на громадських засадах, використовуючи внески членів асоціації та благодійні кошти небайдужих співвітчизників.

 

У попередні роки японці співпрацювали з науковцями Києва, надавали доброчинну допомогу сім’ям «чорнобильців» у кількох областях України. Японський проект сприяв поліпшенню здоров’я майже чотирьох тисяч дорослих і дітей. Нині вивчається питання щодо поширення і в інших регіонах України методів, які підтвердили свою ефективність у боротьбі проти внутрішньої радіації.

 

Читайте також: «Японія далека і близька (враження українця)»

 

За матеріалами прес-служби НСЖУ і ВБФ "Журналістська ініціатива"

 

Фото Сергія Шевченка