Який діагноз Чернігівській області поставили японці?

  Несподівана допомога з іншого кінця планети прилетіла у більш ніж 10 сіл в Житомирській, Київській та Полтавській областях. Японський "Фонд безпеки харчування та життя", який очолює Ковака Джунічі, зацікавився регіонами, що постраждали від аварії на ЧАЕС. Його спеціалізація – протидія радіаційному зараженню продуктів харчування. Досвід японських спеціалістів уже став у пригоді після аварії на АЕС "Фукусіма-1", а тепер вони на благодійних засадах застосовують його в Україні.

 
Підозра одразу впала на їжу. Хоча земля у цих районах формально придатна для життя, але городина і лісові гриби та ягоди містять певну дозу радіоактивних елементів. Цю теорію підтвердили лабораторні досліди.

 
У боротьбі з радіонуклідами японські фахівці вирішили використати хімічні аналоги цезію і стронцію - калій та натрій. Протягом майже 2 років родинам з контрольної групи безкоштовно надавали добрива  українського, до речі, виробництва. Довелося також переглянути раціон, виключити з нього гриби та лісові ягоди. Результати більш пізніх тестів красномовно свідчать про успіх експерименту  наприклад, у Піщаницькій школі з 28 учнів біль у ногах залишився лише в одного.

 
  Панові Джунічі та його команді вдалося допомогти навіть дітям з важкими вродженими захворюваннями. Звісно, сама лише здорова їжа  не панацея, але навіть невелике поліпшення стану дитини японці вважають перемогою. Не кажучи вже про батьків!

 
Весь "Японський проект" фінансується виключно за рахунок підписників журналу, який випускає Ковака Джунічі, а також волонтерських внесків. У зв'язку з цим охоплює він не так багато сімей і населених пунктів, як того хотілося б його засновнику. Тим більше, що після 5 років роботи проекту, інтерес до нього в Японії потроху знижується, і через це, на жаль, приїзду волонтерів до інших областей України - зокрема, на Чернігівщину, чекати не варто. Втім, тим селам, де Ковака-сан уже побував, він планує допомагати так довго, як тільки зможе.

 

Джерело: newch.tv

 

Читайте також на інших сайтах:

 

Наслідки Чорнобиля. Який діагноз Чернігівській області поставили японці? (відео)

 

Координатором презентаційних заходів ВБФ “Журналістська ініціатива” японського проекту в Україні є журналістський колектив ТРК «Альта» з Переяслав-Хмельницького