Успішний досвід Японського проекту показав, як справлятися з наслідками радіаційного забруднення

Учасники проекту розповідають про позитивні зміни в здоровї дітей

 

В Україні з робочим візитом перебувають сім представників Японського проекту на чолі з його ініціатором Ковакою Джунічі (м. Сайтама), головою японської асоціації “Фонд безпеки продуктів харчування та життя”. 24 квітня вони провели велику підсумкову прес-конференцію в залі столичного готелю “Русь”. У ній взяла участь і велика делегація представників новоствореної Дівичківської громади на чолі з головою Тимофієм Девком, яка представляла учасників Японського проекту з Переяславщини, а також журналіст “Вісника” (газета є інформаційним партнером проекту).

 

Ковака Джунічі з колегами з японської асоціації презентували близько тридцяти представникам ЗМІ усієї України власне саму суть Японського проекту, що триває вже п’ятий рік. Наголосили на головній ідеї – звести до мінімальних рівнів забруднення радіоактивним цезієм-137 продуктів, які споживає населення, мешкаючи після аварії на ЧАЕС на забруднених радіацією територіях. Вживаючи чисті продукти, особливо молоко, у складі збалансованого раціону можна покращити здоров’я насамперед дітей за порівняно нетривалий період.

 

Над вирішенням цього завдання працювали координатор проекту в Україні Тетяна Андросенко, залучивши до участі в ньому окремі сім’ї, в яких дуже хворі діти,  а також цілі школи з Житомирської області, Полтавщини і Переяславщини, де проживають переселенці з Полісся. За час дії проекту вони на практиці підтвердили ефективність запропонованих методів очищення організму від радіації. Тож на зустрічі про свої успішні історії покращення здоров’я, значного одужання  розповідали учасники проекту, таких приїхало п’ять сімей.

 

Вадим тепер може ходити

 

– Вадим хворий з народження, і наші медики сказали, що він не ходитиме, навіть шансів на одужання не давали, – розповідає  Наталія Тимошенко  із с. Піщаниці Житомирської області. – Коли п’ять років тому ми познайомилися з Ковакою і лікарем японського масажу Осугі, син міг тільки ледве повзати. Увесь цей час ми виконували всі рекомендації японських лікарів, вживали чисті продукти, пройшли чимало курсів масажу шиацу і сьогодні з радістю можемо сказати, що майже збулася заповітна мрія мого сина – ходити. Два роки тому на таку ж конференцію ми приїжджали  ще з інвалідним візком, а нині користуємося тільки ходунками, а ось недавно Вадим сам пройшовся у дворі нашого дому, тримаючись тільки за парканчик! Це була величезна радість і свято для нашої родини! За це ми дякуємо всім учасникам проекту і найбільше, звісно, Коваці та його японським колегам-благодійникам.


Саме ця щаслива історію одужання найбільше надихає ініціаторів Японського проекту. Вони закликали  розповсюджувати напрацьований в ході його впровадження досвід і методику такого лікування та оздоровлення дітей. Про позитивну динаміку розповідали й батьки інших діток, які долучилися до проекту порівняно недавно, рік-два тому. Зокрема, про комплексне медичне обстеження та його результати до початку дії окремого напрямку “чисте молоко” та в його ході на прикладі групи школярів розповіла головний лікар Народицької ЦРЛ Марія Пащук. Ключовим доповідачем конференції став головний науковий консультант проекту Микола Лазарєв, кандидат біологічних наук, доцент кафедри радіобіології НУБІП України. Він науково обґрунтував і пояснив журналістам, чому спрацьовує запропонований Ковакою підхід в  оздоровленні дітей.

 

 

– Я задоволений, що ми виконали головну місію – довели на практиці, що запропоновані заходи з покращення якості продуктів харчування  та очищення організму від внутрішньої радіації є ефективними, – наголосив  ініціатор Японського проекту Ковака.

 

– Це підтвердили й наші партнери – українські науковці та медики.   Вважаю, що надалі нашу методику підтримувати і широко впроваджувати мають місцева влада та уряд України.


У заключному слові Ковака Джунічі зазначив, що через зменшення добровільних пожертв та інших надходжень у нього на батьківщині для реалізації Японського проекту в Україні, ймовірно, обсяги допомоги теж скоротяться. Передусім щодо виділення коштів на придбання мінеральних добрив для приватних городів сімей, які були в проекті.


Між тим Японський проект повністю ще не згортається. Головна увага і ресурси сконцентруються на подальшому моніторингу результатів запровадженої методики оздоровлення контрольної групи школярів у Народичах. Також японські благодійники допомагатимуть окремим діткам, які недавно долучилися до проекту і ще не досягли такого помітного одужання як інші.

 

За час проекту фонд Коваки Джунічі допоміг оздоровитися близько 4 тисячам українських дітей, які мешкають на Поліссі та переселеним із зони радіоактивного забруднення.

 

Учасники проекту з Переяславщини

 

Валентина БАТРАК

 

Публікація Вісника Переяславщини