«Книжки захисникам України» – доброчинна акція журналістів триває

  Чергову партію книжок – 45 найменувань художніх творів, зокрема й виданих у 2017–2018 роках – подарували бібліотеці Українського державного медико-соціального центру ветеранів війни активісти Всеукраїнського фонду «Журналістська ініціатива» і Національної спілки журналістів України, які проводять доброчинну акцію «Книжки захисникам України».

 

У межах цього проекту на перших його етапах торік – з нагоди святкування Дня прапора й Дня незалежності України – журналісти в партнерстві з Держкомтелерадіо зібрали й передали для бібліотеки закладу, що розміщений у Циблях Переяслав-Хмельницького району Київської області, 111 книжок 77 найменувань. Відтак напередодні Дня захисника України й свята Покрови президент ВБФ «Журналістська ініціатива» Людмила Мех і член правління цього фонду Наталія Черешинська з тією ж місією відвідали Циблі, де, як відомо, на лікуванні й реабілітації перебувають і ветерани Другої світової війни, і вояки, які протистоять російському агресорові на сході України. Крім того, 100 книжок сучасного поета Віктора Єганова «Всім, хто має в душі вишиванку» (автор збірки патріотичних віршів – українець, який живе у Фінляндії) стали подарунком воїнам-захисникам – учасникам святкових заходів, що відбулися в медико-соціальному центрі.

 

  Президент ВБФ «Журналістська ініціатива» Людмила Мех, передаючи до бібліотеки подаровану літературу, зазначила: «Наш фонд щиро вдячний партнерам акції, а також багатьом журналістам і письменникам, які підтримали патріотичний проект «Книжки захисникам України». Деякі творчі особистості надавали примірники власних творів з автографами. Упевнена, що й далі будуть охочі колеги долучитися до цієї доброї справи, тож, як і раніше, в центральному офісі НСЖУ в Києві (вулиця Хрещатик, 27-А) формуватиметься чергова партія подарункових книжок – цим опікується секретар творчої спілки Сергій Шевченко».

 

  Гості з Києва передали книжки в будень просто в приміщенні бібліотеки медико-соціального центру ветеранів війни, коли в читальній залі були відвідувачі. Один з них Степан Гнатович Сандуляк з Вінниччини підійшов до журналістів, сказав, що дуже любить читати, зокрема краєзнавчу літературу, й тепло подякував працівникам преси за їхню ініціативу. Навіть попросив сфотографуватися з Людмилою Мех, тримаючи в руці щойно привезене в бібліотеку видання «Вінницький край у світлинах».

 

Четвертий (травневий) етап акції «Книжки захисникам України» прокоментував її співорганізатор і активний учасник секретар НСЖУ Сергій Шевченко: «Приблизно половину видань, переданих бібліотеці в травні 2018-го, зібрала й подарувала творча спілка журналістів, частину надав фонд «Журналістська ініціатива», а також долучилися до акції партнери з Держкомтелерадіо. Серед літератури, що поповнила бібліотеку, є книжки про новітню історію та сучасних захисників України, які протистоять російській агресії. Це, скажімо, такі твори, як «Злочинна рука Росії в Україні» (автор Євген Голибард), «Письменники про україно-російську війну» (Станіслав Бондаренко), «Лицарі фортуни» (Богдан Жолдак), «Війна і міф «Велика українська стіна» (Валентин Ткач), «Ангели світла» та інші. Є також романи, збірки оповідань, поезія, є і популярна література на теми культури, історії, краєзнавства, медицини тощо. Приємно, що цінують наші зусилля і працівники бібліотеки, і директор Українського державного медико-соціального центру ветеранів війни Юрій Гріненко, і, головне, – вдячні читачі».

 

Прес-служба ВБФ «Журналістська ініціатива»

 

Фото Сергія Шевченка