Національна спілка журналістів України підбила підсумки творчих конкурсів 2018 року

Як і торік, конкурсанти (а вони представляють всеукраїнські й регіональні ЗМІ столиці й більшості областей країни) надали на розгляд журі десятки різноманітних друкованих публікацій і аудіовізуальних творів актуальної тематики. Так, про відбиття і стримування збройної агресії Росії проти України, крім робіт у відповідній спеціальній номінації, надіслано низку різножанрових матеріалів і в інших номінаціях. Теми захисту країни домінують у творчих доробках таких спілчан, як Василь Богдан (Київ) – публіцист і аналітик, автор серії статей у газеті «Україна молода», та Сергій Пущенко (Харків) – фаховий художній редактор, автор унікальної книжки-альбому «Портрети добровольців на війні» і однойменної акції. Вони визнані переможцями відповідно в номінаціях «Журналіст року» (серед національні ЗМІ) і «Журналістська акція».

 

Активну участь у конкурсах взяли працівники друкованих органів силових структур, зокрема представники редакційних колективів видань «Народна армія», «Військо України», «Слово честі», «Ратник». Переможцями в номінації «Кращий журналістський матеріал про події на сході України» визнано двох конкурсанток – підполковника Тетяну Мороз («Народна армія» – центральний друкований орган Міністерства оборони України) і тележурналістку Марину Тепленко (Вінниця), авторку й ведучу програми «Бастіони», донедавна працівницю «Вінтери» – нині це філія ПАТ «НСТУ» «Вінницька регіональна дирекція». Як зазначалося на засіданні журі, нариси, телепрограми зроблено колегами-жінками високопрофесійно, з доречною емоційністю з погляду матері і військового журналіста.

 

Перше місце в номінації, що відзначалася найвищою конкуренцією – «Журналіст року» (регіональні ЗМІ) – здобув журналіст-розслідувач зі Львова Тарас Зозулінський. До речі, на попередніх конкурсах (2016 р.) він мав заохочувальну відзнаку в цій самій номінації – почесну грамоту НСЖУ. На думку члена журі спілчанських конкурсів, провідного публіциста Укрінформу Євгена Якунова, Тарас Зозулінський успішно працює в дуже непростому жанрі: «Серія його журналістських розслідувань корупції у судовій системі – це класика жанру, зроблена на основі відкритих джерел, що, вважаю, є однією з найкращих за останні роки. Пропоную організувати майстер-клас цього журналіста – таких досвідчених розслідувачів треба залучати до професійного навчання журналістської молоді».

 

Серед переможців у різних номінаціях є творчі колективи ТРА «Новий Чернігів», черкаської інформагенції «Вичерпно», газет «Козельщинські вісті» (Полтавщина), «Бердянские ведомости», «Таврія» (Запоріжчина). Остання, до речі, є міськрайонною газетою в Токмаку й одноголосно визнана журі переможцем у номінації «Краща первинна журналістська організація», очолює первинний осередок НСЖУ головний редактор газети Людмила Арман.

 

– Первинка газети «Таврія» – є прикладом того, як може працювати команда справжніх професіоналів, – прокоментувала рішення член журі, президент Всеукраїнського фонду «Журналістська ініціатива» Людмила Мех. – Навіть якщо кількість членів спілки невелика, але є бажання і здатність робити добрі справи, а самим жити цікаво – це все можливо! Вважаю досвід цієї первинної організації заслуговує на поширення».

 

Загалом у десяти конкурсних номінаціях перемоги здобули 11 журналістів, редакцій, спілчанських осередків із шести областей і з Києва. Крім того, дев’ять спеціальних відзнак за високу журналістську майстерність і активну участь у творчих конкурсах НСЖУ поїдуть до низки великих і малих міст України, серед них Нікополь (Дніпропетровщина), Южне (Одещина), Сміла (Черкащина), до обласних центрів – Хмельницького, Луцька, Полтави та три таких нагороди залишаться в столиці України.

 

У журі творчих конкурсів цьогоріч працювали голова НСЖУ Сергій Томіленко, секретар НСЖУ Зоя Шарикова, відомі журналісти і громадські діячі Євген Якунов, Людмила Мех, Віра Черемних та Ірина Федорів.

 

– Особливо хотілося б відзначити стабільну результативну роботу Запорізької обласної організації НСЖУ, Бердянської міської організації спілки, редакційних колективів і журналістів Запоріжчини, – зазначив Сергій Томіленко. – З багатьох регіонів на розгляд журі надійшли цікаві й гідні роботи. Вітаємо переможців і активних учасників спілчанських змагань з професійної майстерності! А цьогорічні заслужені відзнаки творчих конкурсів, нагадаю, буде вручено всім, хто їх виборов, влітку на окремому урочистому заході НСЖУ».

 

На знімку: під час засідання журі творчих конкурсів НСЖУ

Фото Сергія Шевченка

 

ТВОРЧІ КОНКУРСИ НСЖУ З НАГОДИ ДНЯ ЖУРНАЛІСТА (2018 р.)

(переможці й учасники, яких нагороджено заохочувальними спеціальними відзнаками секретаріату НСЖУ)

 

Номінація «Журналіст року» (національні ЗМІ)

Богдан Василь Антонович (м. Київ) – автор публікацій у національних ЗМІ («Україна молода») з актуальних проблем українського державотворення, захисту національних інтересів.

СПЕЦІАЛЬНА ВІДЗНАКА

Жолтікова Галина Олександрівна (м. Київ. Журнал «Військо України») – за високу журналістську майстерність і активну участь у творчому конкурсі НСЖУ.

 

Номінація «Журналіст року» (регіональні ЗМІ)

Зозулінський Тарас Ігорович (м. Львів. Фрілансер) – за серію публікацій в електронних медіа журналістських розслідувань фактів корупції у сфері судочинства Львівської області.

СПЕЦІАЛЬНА ВІДЗНАКА

Полякова Наталія Володимирівна (м. Южне, Одеська область. Міська газета «Новини Южного») – за високу журналістську майстерність і активну участь у творчому конкурсі НСЖУ.

СПЕЦІАЛЬНА ВІДЗНАКА

Садомська Леся Михайлівна (м. Хмельницький. Газета «Подільські вісті») – за високу журналістську майстерність, послідовність в опрацюванні теми та активну участь у творчому конкурсі НСЖУ.

 

Номінація «Журналістська акція»

Пущенко Сергій Миколайович (м. Харків). Автор журналістської акції «Портрети добровольців на війні».

СПЕЦІАЛЬНА ВІДЗНАКА

Міська газета «Проспект Трубников» (м. Нікополь, Дніпропетровська область). За журналістську акцію «Історія однієї вулиці» й активну участь у творчому конкурсі НСЖУ.

СПЕЦІАЛЬНА ВІДЗНАКА

Комунальне підприємство «Медіа-центр» (м. Сміла, Черкаська область). За журналістську акцію «Сміливі зі Сміли» й активну участь у творчому конкурсі НСЖУ.

 

Номінація «Краща районна (міська, міськрайонна) газета»

Громадсько-політична газета «Козельщинські вісті» (смт Козельщина, Полтавська область).

 

Номінація «Краща регіональна, обласна газета»

«Бердянские ведомости» (м. Бердянськ, Запорізька область).

СПЕЦІАЛЬНА ВІДЗНАКА

Журнал «Люди і долі (життєві драми)» (м. Луцьк. Засновник – всеукраїнська газета «Вісник+К») – за оригінальну модель друкованого видання й активну участь у творчому конкурсі НСЖУ.

 

Номінація «Кращий журналістський матеріал про події на сході України»

Мороз Тетяна Павлівна, підполковник (м. Київ. Центральний друкований орган Міністерства оборони України «Народна армія») – автор серії нарисів.

Тепленко Марина Володимирівна (м. Вінниця) – автор і ведуча телепрограми «Бастіони» (Філія ПАТ «НСТУ» «Вінницька регіональна дирекція «Вінтера»).

СПЕЦІАЛЬНА ВІДЗНАКА

Шевченко Віктор Володимирович, підполковник (м. Київ. Центральний друкований орган Міністерства оборони України «Народна армія») – за високу журналістську майстерність і активну участь у творчому конкурсі НСЖУ.

СПЕЦІАЛЬНА ВІДЗНАКА

Пальошка Іван Олександрович, старший лейтенант (м. Київ. Журнал «Слово честі», друкований орган Національної гвардії України) за високу журналістську майстерність і активну участь у творчому конкурсі НСЖУ.

 

Номінація «Краще регіональне інтернет-медіа»

Інформаційна агенція «Вичерпно» (м. Черкаси).

 

Номінація «Кращий регіональний телеканал»

ТРА «Новий Чернігів» (м. Чернігів).

 

Номінація «Краща первинна журналістська організація»

Первинна організація НСЖУ Токмацької міськрайонної газети «Таврія» (м. Токмак, Запорізька область).

 

Номінація «Краща обласна організація НСЖУ»

Запорізька ОО НСЖУ (м. Запоріжжя).

СПЕЦІАЛЬНА ВІДЗНАКА

Полтавська ОО НСЖУ (м. Полтава) – за активну участь у творчих конкурсах НСЖУ.