Нагороджено переможців конкурсу на краще висвітлення гендерної тематики в регіональних ЗМІ

Конкурс організували й провели Держкомтелерадіо та Укртелерадіопресінститут спільно з ГО «Центр – Розвиток демократії», повідомляє прес-служба Держкомтелерадіо.

 

На розгляд журі конкурсу надійшло понад 30 робіт: публікації у друкованих ЗМІ та інтернет-ресурсах, радіопрограми. Переважна кількість поданих на конкурс робіт є результатом послідовного дослідження авторами теми гендерної рівності, підвищення ролі жінок у державотворчих процесах, захисту їхніх прав.

 

«Підбиваючи підсумки конкурсу, ми констатуємо два позитивні моменти, – зазначив заступник голови Держкомтелерадіо Микола Білоус. – По-перше, завдяки семінарам, іншим заходам, що систематично з кінця минулого року проводяться Держкомтелерадіо та Укртелерадіопресінститутом за активної участі ГО «Центр – Розвиток демократії», поширюються знання про Резолюцію Ради Безпеки ООН. По-друге, конкурс виявив вагомий змістовний пласт українських регіональних і центральних медіа, котрі послідовно розробляють гендерну тему, сприяють впровадженню світових суспільних цінностей в українську дійсність».

 

Журі конкурсу виділило серед інших п’ять найкращих робіт, авторів яких відзначило пам’ятними подарунками. Переможцями конкурсу стали: журналіст інформаційного агентства "Час Чернігівський" Ольга Чернякова (нарис про журналістку-переселенку з Донецька Галину Башту, котра упевнено й оптимістично розбудовує і власне життя, і країну); Тетяна Бакоцька (Миколаївська філія НСТУ, радіо «Миколаїв»), авторка інтерв’ю з продюсеркою та героїнями фільму «Невидимий батальйон українського війська» про нерівність жінок в сучасній українській армії; редактор газети "Вестник Прибужья" Ольга Кухаренко (стаття «Гендерна рівність: термін, якого не варто боятися. Жіночий рух в Україні набирає силу»); головний редактор районної газети «Сарненські новини» Світлана Ляшко.

 

Гран-прі конкурсу здобув журналіст із Кропивницього Дмитро Семенюк. У своїй статті «Шлях до рівності та злам стандартів. Миробудування жінками у кропивницькому форматі» він розповідає про жінок у лавах поліції: «Прийшовши в патрульну поліцію, жінки показали: розв’язування конфліктів можливе не лише силовим методом, але й за допомогою діалогу. Виявилось, що не обов’язково застосовувати насилля, коли можна вирішити більшість питань мирно».

 

Представниця Глобальної мережі жінок-миротворок Агнєшка Фол-Дутра Сантос, вручаючи нагороду, зауважила, що особливо позитивно оцінює той факт, що на гостросоціальні теми в Україні пишуть не лише жінки, а й чоловіки. «Ми досягнемо рівності лише тоді, коли і чоловіки, і жінки будуть разом», – зазначила пані Агнєшка. За її словами, за прикладом України конкурс серед журналістів на краще висвітлення гендерної тематики планується провести в Грузії.

 

Після церемонії нагородження у форматі круглого столу відбулось обговорення практичних рекомендацій висвітлення Національного плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН «Жінки, мир, безпека».