«Темний» і його автор не пройдуть

Підставою для анулювання дозволу став факт внесення Міністерством культури України автора твору – громадянина РФ – до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці. Як з’ясувалося, Василь Сахаров є активним учасником російської окупації Криму та військових дій на сході України – на стороні проросійських незаконних збройних формувань.

 

Надаючи дозвіл на ввезення згаданої книжки, експерти не виявили у змісті видання ознак невідповідності критеріям оцінки видавничої продукції, що дозволена до розповсюдження на території України. Однак на особу автора звернули увагу громадські активісти. Моніторинг у відкритих джерелах діяльності «письменника» підтвердив: автор книжки воював проти України. Держкомтелерадіо надіслав відповідне звернення СБУ та Мінкультури щодо особи, яка створює загрозу національній безпеці.

 

Станом на 18 червня 2018 року, починаючи з 22 травня 2017 року, Держкомтелерадіо видав суб’єктам господарювання дозволи на ввезення 16 520 найменувань видавничої продукції з території держави-агресора й тимчасово окупованих територій України. Водночас на підставі негативних висновків експертної ради Держкомтелерадіо (у її складі, нагадаємо, є і представник ВБФ "Журналістська ініціатива") та у зв’язку з невідповідністю Критеріям оцінки видавничої продукції, що дозволена до розповсюдження на території України, Держкомтелерадіо надав 52 відмови у видачі дозволів на ввезення 180 500 примірників видань антиукраїнського змісту, а також прийняв рішення про анулювання 1 виданого раніше дозволу. Ще 593 відмови надано внаслідок подання суб’єктами господарювання не в повному обсязі пакетів документів, необхідних для одержання дозволу, або виявлення у поданих документах недостовірних відомостей.

 

За матеріалами прес-служби Держкомтелерадіо