Держкомтелерадіо закінчив прийом творів на здобуття премії імені Івана Франка

Держкомтелерадіо закінчив прийом творів на здобуття премії імені Івана Франка в галузі інформаційної діяльності 2018 року. Всього на конкурс надійшло 25 творчих робіт, які змагатимуться за премію у 4 номінаціях.

 

У номінації «За кращу публікацію у друкованих засобах масової інформації» комітет з премії обиратиме лауреата з 14 претендентів. Це автори публікацій, які вишли друком у центральних і регіональних газетах «Голос України», «Дзеркало тижня», «Часопис Донеччина», «Колос», «Прибузькі новини», «Перемога» тощо. Теми публікацій – від подій минулого (репресії під час колективізації, розстріляне відродження, депортація кримських татар) до сучасних подій російсько-української війни. Також на здобуття премії у цій номінації подано публіцистичні книжки, що вийшли у видавництві «Віват». Зокрема, збірка есеїв та щоденникових заміток про будні на передовій в АТО «Точка нуль» Артема Чеха, книга Катерини Щоткіної про патріарха української греко-католицької церкви «Любомир Гузар. Хочу бути людиною» та інші.

 

Шість робіт надійшло на здобуття премії у номінації «За кращий твір у телевізійній сфері». Це, зокрема, телевізійний фільм «Київ. Спадок у руїнах» Валерії Єгоршиної, журналістки-розслідувачки програми «Схеми» (спільний проект Радіо Свобода та каналу «UA:Перший»), який розкриває історії десятків занедбаних історичних і культурних пам’яток Києва. Також історії Києва присвячено дві подані роботи, що вийшли в ефірі телеканалу «Київ» – фільм з циклу «Київські історії» (автор і режисер Андрій Загоруйко) та один з випусків програми «Прогулянки містом» (автори – Олена Яструбенко, Вікторія Бордуліс, Лариса Суровська, Аліна Солодка). Життю і творчості видатного політичного діяча і поета Олега Ольжича присвячено документально-художній фільм Петра Авраменка «Вогонь самопосвяти». Інший поданий на здобуття премії фільм – «Школа № 3» – встиг вже здобути один із призів на міжнародному фестивалі в Берліні. У фільмі розповідається про дітей з невеликого міста Миколаївка на Донбасі, які разом з дорослими відбудовували свою пошкоджену від бойових дій школу. Телевізійний фільм «Літак. Мрія. Висота» телепроекту «Бастіони» (автор – заслужений журналіст України Марина Тепленко-Дідик) розповідає про військового льотчика, Героя України Дмитра Майбороду, який загинув влітку 2014-го під час виконання військового завдання. Їхній літак збили російські терористи, але завдяки пілотажній майстерності Дмитра Майбороди і штурмана Дмитра Шкарбуна воякам вдалося десантуватись і вижити, але самі військові пілоти загинули.

 

Лише одна робота надійшла цьогоріч на здобуття премії в номінації «За кращий твір у радіомовній сфері».

Також на здобуття премії надіслано чотири наукові публікації, серед яких монографія про державно-громадянську комунікацію, підручник про інформаційну безпеку України професора Василя Лизанчука (Львів), стаття, надрукована в збірнику «Курбасівські читання», кандидата економічних наук Костянтина Солов’єнка «Митець – як соціальний актор», а також публічна лекція заступника директора з наукової роботи меморіального музею «Територія терору» Ігоря Дерев’яного «Державна політика прихованого антисемітизму в СРСР 1920–40-х рр.».

 

З повним переліком робіт, поданих на здобуття премії імені І. Франка, можна ознайомитися тут.

 

За матеріалами Держкомтелерадіо