«Журналіст України» – в музеї Матвія Шестопала

На Звенигородщині експозиція Неморозького шкільного музею видатного земляка черкасців, журналіста-дисидента й науковця Матвія Шестопала поповнилася новими надходженнями. Три цьогорічні випуски журналу «Журналіст України» з публікацією про Матвія Михайловича «Час – не перешкода шані й любові» відтепер – надбання музею.

 

– Ми уважно стежимо за публікаціями про нашу гордість, мужнього представника українського шістдесятництва, що народився в нашому козацькому Шевченковому краї, і зберігаємо задокументовану пам’ять про його духовне воскресіння в незалежній Україні, – відзначила директор школи Валентина Романенко – палкий ентузіаст створення цього осередку пам’яті. – Уже не один рік ми маємо веб-сайт mshestopal.simplesite.com – там можна побачити основні експонати музейної експозиції: твори про Матвія Шестопала, фотоальбом подій, що відбувалися в школі на пошанування вченого, журналіста-патріота й нашого земляка.

 

«Пам'ять потрібна не мертвим, пам'ять потрібна живим», – вважає і автор згаданої публікації в «Журналісті України» ветеран преси, член національних творчих спілок журналістів і письменників Михайло Скорик. До слова, за активну громадську діяльність, зокрема з організації та проведення в Україні заходів з нагоди 100-річчя Матвія Шестопала, секретаріат НСЖУ цьогоріч напередодні професійного свята працівників преси нагородив ветерана-публіциста, одного з учнів журналіста-дисидента (а Михайло Скорик, як відомо, й сам – журналіст-дисидент) Почесною грамотою творчої спілки.

 

Про тематичні заходи, проведені в Неморозькій школі 2017–2018 років, публікації в пресі з нагоди ювілею Матвія Шестопала повідомляє її веб-сайт. Серед гостей і відвідувачів шкільного музею були, зокрема, й представники НСЖУ та ВБФ «Журналістська ініціатива».

 

За матеріалами служби інформації НСЖУ