Комітет з премії імені В’ячеслава Чорновола розпочав розгляд поданих робіт

Держкомтелерадіо України опрацював подані заявки на здобуття Премії імені В’ячеслава Чорновола за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики та передав їх на розгляд Комітету з присудження премії. Цьогоріч затверджено новий склад комітету з премії, до якого, крім представників Держкомтелерадіо, творчих спілок та громадськості, включено відомого політичного і громадського діяча Тараса Чорновола.

 

 Цього року на здобуття премії надійшло 12 робіт 12 авторів з семи областей України та одна робота від громадянина РФ. Нагадаємо, що премія присуджується щороку до дня народження В’ячеслава Чорновола – 24 грудня, за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики. На здобуття премії подаються нові оригінальні публіцистичні твори в галузі журналістики, що сприяють утвердженню історичної пам’яті народу, його національної свідомості та самобутності, спрямовані на державотворення і демократизацію українського суспільства. Твори мають бути оприлюднені у завершеному вигляді протягом останніх трьох років, але не пізніше як за півроку до їх висунення на здобуття премії.

 

Серед лауреатів премії минулих років були відомі творчі особистості Леонід Мужук, Сергій Шевченко, Аркадій Музичук, Зиновій Суходуб та інші. Цьогоріч Національна спілка журналістів України і її Київська організація висунули на здобуття премії відповідно публіцистів Євгена Букета (головний редактор тижневика "Культура і життя", краєзнавець, активіст ВБФ "Журналістська ініціатива") і Євгена Якунова (Укрінформ). Перелік номінантів оприлюднено на веб-сайті Держкомтелерадіо.

 

З ініціативи Держкомтелерадіо 2018 року уряд збільшив розмір премії з п’яти до двадцяти тисяч гривень.

 

За матеріалами Держкомтелерадіо