У Сімферополі, дітки, не російський аеропорт

Держкомтелерадіо відмовив у ввезенні з території держави-агресора дитячої книжки «Аэропорт и самолет», надрукованої в Москві. Зміст видання трактується як спроба "легалізувати" окупацію Кримуповідомляє прес-служба відомства.


Дитяча книга взагалі-то розповідає про технічне облаштування аеропортів і літаків, але для прикладів та ілюстрації роботи наземних служб автор і видавці використовують «російський аеропорт у Сімферополі». Так російська пропаганда нав’язує навіть читачам дошкільного віку імперські геополітичні доктрини, виправдовуючи порушення суверенітету та територіальної цілісності України.

 

Нагадаємо, 20 травня 2017 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України № 262 «Деякі питання видачі (відмови у видачі, анулювання) дозволу на ввезення видавничої продукції, що має походження або виготовлена та/або ввозиться з території держави-агресора, тимчасово окупованої території України». Відтоді розповсюджувачі видавничої продукції з країни-агресора й тимчасово окупованих територій України мають отримувати дозвіл від Держкомтелерадіо на ввезення видавничої продукції. Рішення про відмову у видачі дозволу ухвалює експертна рада Держкомтелерадіо з питань аналізу та оцінки видавничої продукції щодо віднесення її до такої, яка не дозволена до розповсюдження на території України.

 

Станом на 10.10.2018, починаючи з 22 травня 2017 року, Держкомтелерадіо видав дозволи на ввезення на митну територію України 22 548 найменувань видавничої продукції, серед якої переважає світова, європейська та російська класика, світові бестселери, дитяча література. Дозволи видано 16 суб’єктам господарювання.

 

Водночас за результатами розгляду поданих суб’єктами звернення заяв Держкомтелерадіо надав 806 відмов у видачі дозволів. Зокрема, на підставі негативних висновків експертної ради Держкомтелерадіо та через невідповідність Критеріям оцінки видавничої продукції, що дозволена до розповсюдження на території України, надано 81 відмову у видачі дозволів на ввезення 315 500 примірників видань антиукраїнського змісту. Ще 725 відмов надано внаслідок подання суб’єктами господарювання не в повному обсязі пакетів документів для одержання дозволу або в поданих документах було виявлено недостовірні відомості.

 

За матеріалами Держкомтелерадіо