Лауреат Премії імені В’ячеслава Чорновола 2018 року – Євген Букет

Лауреатом Премії імені В’ячеслава Чорновола за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики 2018 року став письменник-публіцист, член НСЖУ, головний редактор тижневика «Культура і життя» Євген Букет за статтю «Ханська Україна», надруковану в газеті «Кримська світлиця». Це рішення ухвалив 11 жовтня Комітет з присудження премії, роботу якого організовує Держкомтелерадіо, повідомляє прес-служба відомства.

 

  Стаття «Ханська Україна» є спробою дослідити політичні процеси, що відбулися в Україні в XVII–XVIII століттях. У публікації, що є частиною публіцистичного циклу, йдеться про захопливі події вітчизняної історії, повідомляються маловідомі, цікаві факти.

 

«Кримськотатарська тема завжди була важливою для В’ячеслава Чорновола. Він самовіддано і щиро відстоював інтереси цього репресованого сталінським режимом народу, – зауважив член Комітету з присудження премії, відомий громадський діяч Тарас Чорновіл. – Ця робота сприяє відродженню історичної пам’яті й утвердженню національної свідомості українців». Також учасники обговорювання зауважили: символічно, що стаття надрукована в газеті «Кримська світлиця», яка після окупації Криму стала виходити в Києві.

 

Загалом цього року на здобуття премії імені В’ячеслава Чорновола надійшло 12 творів 12 авторів із семи областей України та одна робота з РФ. Зі списком усіх висунутих на премію робіт можна ознайомитися на офіційному веб-сайті Держкомтелерадіо.

 

Кандидатуру Євгена Букета і його творчого доробку подала на здобуття премії Національна спілка журналістів України. Голова НСЖУ Сергій Томіленко напередодні засідання Комітету з присудження премії, до складу якого він входить, висловив таку думку щодо цьогорічних робіт: «Ознайомившись із творами, надісланими на здобуття Премії, за всієї поваги до праць вчених і журналістів – авторів книжок, вважаю, що найбільше заслуговує на відзначення робота головного редактора тижневика «Культура і життя» Євгена Букета – за його статтю «Ханська Україна», надруковану 2017 року в газеті «Кримська світлиця». Це окремий твір з тематичного циклу про маловідомі події вітчизняної минувшини… Стаття актуальна, насичена фактажем, написана переконливо й цікаво. А наявність відповідного циклу творів свідчить не лише про заглибленість автора в історичну тему й вагомий доробок дослідника-краєзнавця, а й засвідчує (що дуже важливо) майстерність його як публіциста й письменника, послідовного у вираженні власної громадянської позиції».

 

Нагадаємо, що премія імені В’ячеслава Чорновола за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики присуджується з 2004 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України.

 

Щирі вітання лауреатові передають керівництво й актив Всеукраїнського благодійного фонду «Журналістська ініціатива» – у складі його первинної організації НСЖУ перебуває Євген Букет.

 

Джерело: nsju.org