Деражня й Божиківці на Хмельниччині відзначають ювілей Дмитра Прилюка

У Деражнянському районі в рідному селі Д. М. Прилюка Божиківці, де вже два десятиліття функціонує бібліотека-музей його імені, а також у школі, в якій навчався майбутній вчений і митець, побували того дня гості. Їх зустріли запашним українським короваєм, прикрашеним кетягами калини. Цього разу приїхали до села науковці, журналісти, письменники, працівники культури зі столиці, обласного та районного центрів. Серед них були й родичі Дмитра Михайловича – син В’ячеслав Прилюк і внучка Єлизавета, повідомляє сайт НСЖУ.

 

Усний журнал школярів про життя й творчість видатного земляка, а відтак і відвідання в цей сонячний осінній день місця, на якому стояла колись батьківська хата Д. М. Прилюка, запам’яталися всім учасникам заходів.

 

Гості на батьківщині Дмитра Прилюка. Фото з сайту km-oblrada.gov.ua


В’ячеслав Дмитрович Прилюк виступає в бібліотеці-музеї 


Учасники урочистих заходів у селі Божиківці на місці, де була хата Прилюків


Як відомо, ювіляр, який зростав у бідній сім'ї й самотужки торував дорогу в життя, пройшов фронти Другої світової війни, працював у пресі, відтак три десятиліття віддав науковій, творчій, педагогічній роботі в Шевченковому університеті, з них 15 років – на посаді декана факультету журналістики. Як письменник створив понад два десятки книжок про село і про війну, дві – для дітей; як вчений він є автором понад 150 наукових праць і підручників.

 

Відзначення 100-річчя – це привід ще раз проаналізувати те, чого досягла людина за життя, і водночас зосередити увагу на творчих задумах і планах, наголошували учасники заходів на Хмельниччині.

 

По обіді 8 листопада в районному центрі на базі Деражнянської центральної бібліотеки проведено 20-ті Прилюківські читання. У них, як і в усіх інших урочистих заходах у Божиківцях і в Деражні, взяли участь, зокрема, директор Інституту журналістики Шевченкового університету Володимир Різун, секретар Національної спілки журналістів України Сергій Шевченко – він, до речі, один з учнів Д. М. Прилюка (випускник факультету журналістики 1982 року). Промовляли на зібраннях голова Хмельницької обласної організації НСЖУ Петро Лічман, який вручив достойникам спілчанські відзнаки, а також запрошені письменники, журналісти, науковці. Учасниками заходів були й лауреати обласної премії ім. Дмитра Прилюка Богдан Теленько, Олексій Тимощук та деякі інші. Звичайно, в центрі уваги всіх зустрічей на Деражнянщині перебували син і внучка ювіляра.

 

Промовець Володимир Різун


Виступає Петро Лічман


Представники творчої інтелігенції, органів місцевого самоврядування області й району, працівники культури багато зробили, щоб заходи стали справжнім святом на Хмельниччині, наголосив на відкритті читань заступник начальника відділу виконавчого апарату Хмельницької облради Микола Панасюк.

 

«Усе проведено на високому рівні, щиро дякуємо, – висловив свою думку Сергій Шевченко, передавши вітання керівництва НСЖУ організаторам і учасникам Прилюківських читань. – Земляки з любов’ю зберігають пам'ять про Батька журналістів (так шанобливо студенти називали свого декана). Радує і те, що на рівні керівництва району твердо обіцяно оновити дорожне покриття до рідного села письменника.

 

Творча спілка журналістів, як відомо, свого часу ініціювала підготовку книжки «Уроки Дмитра Прилюка», яка побачила світ 2015-го (упорядник Михайло Сорока, голова правління Київської організації НСЖУ). Найбільша в Україні журналістська організація і цьогоріч активно долучається до заходів, що мають на меті збереження національної пам’яті, консолідацію і розвиток історичної свідомості Українського народу», – зазначив Сергій Шевченко.

 

Директор Інституту журналістики Володимир Різун, виголосив на Прилюківських читаннях змістовну промову і, скориставшись нагодою, запросив присутніх взяти участь у заходах на відзначення 100-річчя від дня народження Дмитра Прилюка в столиці. Урочистості розпочнуться о 14:00 15 листопада в Інституті журналістики.

 

Фото Сергія Шевченка

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: З нагоди 100-річчя Дмитра Прилюка