Круглий стіл-телеміст про завдання адаптації внутрішньо переміщених осіб

    Для внутрішньо переміщених осіб (ВПО) зберігаються всі права людини та громадянина, передбачені чинним законодавством України. Але чому, щоб отримати соціальний сервіс від держави, така особа, крім паспорта, повинна мати довідку про взяття на облік? Коли ВПО матимуть право виборчого голосу на місцевих виборах? Що стоїть за «пенсійним» туризмом. Фейкові матеріали про «переселенців» як частина інформаційної війни. Ці питання, актуальні для ВПО й українців, що мешкають на тимчасово непідконтрольних Україні територіях, обговорили учасники заходу в НСЖУ.

 

Серед основних тем зустрічі: відповідальність держави та реальні можливості задоволення базових потреб ВПО, внесок міжнародної спільноти та волонтерського руху; протидія фрейковим матеріалам у медіа про «переселенців», ВПО як ресурс для розвитку територій; міжнародне гуманітарне право й дотримання громадянських прав ВПО.

 

У круглому столи взяли участь: Наталія Веселова, народний депутат України, Едуард Багіров, голова  правління міжнародної правозахисної організації «Міжнародна ліга захисту прав громадян України»; Ліна Кущ, перший секретар НСЖУ; Олеся Цибулько, міністерство соціальної політики; Світлана Закревська (ГО «Альянс за громадянські права»), Марина Курапцева, медіаексперт; Світлана Закревська, ГО «Альянс за громадянські права»; Олена Білецька, адвокат, голова ГО «Українська жіноча варта»; Андрій Мигаль, ГО «Інститут лібералізму» та інші фахівці, експерти та громадські діячі.

 

Під час круглого столу проведено також телеміст з експертами з Литви.

 

Прес-служба ВБФ «Журналістська ініціатива»

 

Фото Сергія Шевченка