Позиціонування бренду України як геополітичний чинник – тема дискусії на «Території реформ»

Київський прес-клуб за підтримки Мінінформполітики та Українського інституту соціологічних досліджень ім. О. Яременка 13 грудня провів у медіацентрі «Територія реформ» (конференц-зала НСЖУ) панельну дискусію з «Позиціонування бренду України як геополітичний чинник» за участю експертів і журналістів.

 

Основні тематичні акценти дискусії такі. Україна в міжнародному інформаційному полі – штампи, стереотипи, уявлення. Токсичне середовище й інструменти реакції. Тенденції сприйняття України у світі (як змінювалося ставлення до України останніми роками). Ефективна комунікативна стратегія позиціонування України в умовах інформаційної війни. Інструменти управління державними брендами – світові тренди. Культурна дипломатія. Культурні проекти як інструмент формування іміджу держави.

Як наголошували учасники дискусії, імідж України на міжнародній арені здатен стати дієвим інструментом для лобіювання національних інтересів у стратегічно важливих сферах, або ж, навпаки – ускладнити будь-які зовнішні контакти. Репутація країни безпосередньо впливає на життя й безпеку її громадян. І якщо є токсичне інформаційне поле, є певні інструменти протидії йому – зазначали, зокрема, промовці, обговорюючи питання ефективного управління брендом «Україна».

 

 

 

Дискутували на «Території реформ» Артем Біденко, державний секретар Міністерства інформаційної політики України; Володимир Шейко, генеральний директор Українського інституту; Анастасія Ширіна, засновниця платформи для спілкування журналістів та експертів HelpSMI; Дмитро Наталуха, керівник Українського інституту брендингу територій, партнер Lead/Augury Strategic Communications; Маряна Каганяк, радник Міністра економічного розвитку і торгівлі України; Сергій Даниленко, доктор політичних наук, завідувач кафедри міжнародних медіакомунікацій і комунікативних технологій Київського національного університету імені Тараса Шевченка; Андрій Заблоцький, директор Інституту постінформаційного суспільства; Максим Кияк, кандидат філософських наук, співзасновник мережі публічних дипломатів Global Ukrainians; Геннадій Радченко, експерт з питань комунікацій; Віктор Вус, координатор міжнародної науково-практичної конференції «Психічне здоровя: глобальні виклики XXI сторіччя» та інші.

 

 

 

Модератор дискусії журналістка Віта Євтушина, ведуча новинної телепрограми (канал СТБ) зазначила, зокрема, що важливість таких зустрічей беззаперечна: «Важливо слухати й чути людей, які вже реально працюють у сфері розвитку бренду, іміджу країни, це може надихнути інших людей і наших колег-журналістів на щось нове. Україна ж розбудовується з участю кожного громадянина, її позитивний імідж починається з кожного з нас – як ми поводимося за кордоном, чи не сваримося там, чи маємо належну культуру дискусії тощо. Для себе особисто зробила такий висновок: ми самі формуємо імідж країни, отож усе залежить від самих же людей, від їхньої високоморальності – насправді все дуже просто».

 

 

 

Фото Сергія Шевченка