Стратегія розвитку України: погляд у 2020 рік

У медіацентрі «Територія реформ» (конференц-зала НСЖУ) Київський прес-клуб за підтримки Мінінформполітики та Українського інституту соціологічних досліджень ім. О. Яременка 17 грудня провів за участю експертів і журналістів панельну дискусію ««2020. Стратегія розвитку України».

 

За круглим столом працівники преси дискутували з економістами, філософами, дослідниками, візіонерами. Основні теми: завершальний етап ряду ключових реформ, президентські вибори, агресія РФ і зміна геополітичної парадигми. Розвиток нових технологій та боротьба з корупцією. Основні внутрішні та зовнішньополітичні чинники, які визначатимуть життя українців у найближчі два роки. І якою буде країна у 2020-му. Модератор панельної дискусії – журналістка Зоя Казанжи.

 

Штрихи розгортання дискусії такі. Які шанси втілити Стратегію 2020, власне, 62 (!) реформи до 2020 року? Десяток основних реформ – як вони змінять державу? Які сценарії розвитку України після президентських виборів? Плюси і мінуси: коливань політичного курсу, воєнний конфлікт з Росією (траєкторія розвитку конфлікту). Ймовірність повномасштабного вторгнення. Стратегія роботи з переселенцями та взаємодія з окупованими територіями. Шанси на деокупацію Криму і Донбасу? Перспективи посилення інвестиційної привабливості в умовах зміни влади і воєнного конфлікту. Що ми можемо запропонувати? Яка національна ідея?

 

 

 

Учасники розмови за круглим столом: Ніна Чала, доктор наук державного управління, співавтор Доктрини збалансованого розвитку “Україна 2030”; Катерина Цибенко, керівниця програми «Прозорі міста»; Юлія Безвершенко, заступник голови ради молодих вчених НАН України; Остап Стасів, співзасновник “Відкритого університету Майдану”; Ольга Балакірєва, голова правління Українського інституту соціальних досліджень імені О. Яременка; Мар’яна Каганяк, радник Міністра економічного розвитку і торгівлі України; Дмитро Снєгирьов, експерт з військових питань співголова ГІ «Права Справа»; Леонід Канфер, документаліст, керівник Центру документального кіно; Олесь Доній, політик, громадський і культурний діяч, народний депутат України 6–7-го скликань; Микола Ожеван, головний науковий співробітник відділу інформаційної безпеки Національного інституту стратегічних досліджень; Михайло Пересунько, керівник аналітичної групи “Соціопрогноз”.

 

 

 

 

 

 

Учасники заходу побажали більшої соціальної відповідальності політичній еліті України – вона має дбати про єдність країни. За всіх наявних проблем будьмо проактивними і оптимістичними, зазначили наприкінці журналісти.

 

Під час дискусії проведено також телеміст із Литвою, учасником якого став Петро Оларкерівник інформаційного центру Київського прес-клубу в Литві «Україна плюс».


Фото Сергія Шевченка


#KYIVPRESSCLUB