Євгенові Букету вручено диплом лауреата Премії імені В’ячеслава Чорновола 2018 року

Голова Держкомтелерадіо України Олег Наливайко й голова НСЖУ Сергій Томіленко на засіданні правління творчої спілки в Києві 20 грудня вручили відзнаку публіцистові Євгену Букету – диплом лауреата Премії імені В’ячеслава Чорновола за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики 2018 року.

 

Головний редактор тижневика «Культура і життя» Євген Букет, нагадаємо, здобув премію за статтю «Ханська Україна», надруковану в газеті «Кримська світлиця», повідомляє Урядовий портал.

 

Стаття «Ханська Україна» є спробою автора розібратися у політичних процесах, що відбулися в Україні в XVII–XVIII століттях. У ній йдеться про захоплюючі події вітчизняної історії, публікуються маловідомі, цікаві факти.

 

На церемонії вручення премії були присутні сестра і син В’ячеслава Чорновола – Валентина Максимівна Чорновіл і Тарас В’ячеславович Чорновіл.

 

«Кримськотатарська тема завжди була важливою для В’ячеслава Чорновола. Він самовіддано і щиро відстоював інтереси цього репресованого сталінським режимом народу, – зауважив член комітету з присудження премії, відомий громадський діяч Тарас Чорновіл. – Ця робота сприяє відродженню історичної пам’яті й утвердженню національної свідомості українців». Також учасники заходу зауважили: символічно, що стаття надрукована саме в газеті «Кримська світлиця», яка після окупації Криму стала виходити в Києві.

 

Нагадаємо, що Премія імені В’ячеслава Чорновола за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики присуджується з 2004 року авторам нових оригінальних публіцистичних творів, що сприяють утвердженню історичної пам'яті народу, його національної свідомості та самобутності. Премія присуджується щорічно до дня народження В'ячеслава Чорновола – 24 грудня.

Організаційне забезпечення роботи Комітету з присудження Премії імені В. Чорновола здійснює Держкомтелерадіо.

 

Євген Букет – заступник керівника Київського представництва ВБФ "Журналістська ініціатива". Сердечні вітання колезі!