Уперше в Японії презентовано українське кімоно

У столиці Японії Токіо 23 грудня презентовано японське кімоно з українськими мотивами. У ньому дружина Посла України Марія Харченко відвідала прийняття в Імператорському палаці з нагоди Дня народження Імператора Японії.

 

На думку Посла Ігоря Харченка, знаковість цієї події полягає у двох речах: «По-перше, це – унікальне та єдине у світі кімоно; воно є витвором мистецтва, який відображає поєднання японської та української культур. Таке кімоно є справжнім символом українсько-японської дружби. По-друге, цьогорічний прийом є останньою нагодою привітати Імператора Акіхіто, який у наступному році планує передати справи своєму спадкоємцю».

 

Зазначимо, що українське кімоно підготовлено у рамках проекту  «Imagine OneWorld Kimono Project», який має на меті створення японських кімоно з національними мотивами різних країн світу у контексті підготовки культурної програми Олімпійських ігор 2020 р. у Токіо. Як основні мотиви для українського кімоно, створеного в одному зі стародавніх культурних центрів Японії – м.Канадзава преф. Ісікава, були використані соняхи, писанки, лелеки, а також пам’ятник Володимиру Великому – Хрестителю Київської Русі. Виготовлено кімоно майстром техніки фарбування шовку з використанням рослинних мотивів «Кага-юдзен», яка має понад 500 років та є притаманною р-ну Кага (преф.Ісікава) – М. Ота, до майстерні якого 30 жовтня завітав Посол І.Харченко. Японський пояс для кімоно «обі» виготовлено у м.Кіото. Для виготовлення кімоно знадобилося приблизно вісім місяців, поясу – три.

 

За словами керівника проекту Й.Такакура, згода убратися в традиційний японський національний одяг спеціально для відвідання протокольного заходу в Імператорському палаці у день національного свята Японії є «найвищим із можливих виявів поваги до країни перебування» з боку подружжя українського представника і «свідченням дійсно дружнього ставлення до Японії з боку України».

 

Посольство України в Японії висловлює щиру подяку директору проекту «Imagine OneWorld Kimono Project» Й.Такакура, координатору для української сторони – Д. Міцубаясі, а також спонсору українського кімоно представнику компанії «Komaba Planning Ltd.» С. Іде.

 

 

 

 

 

 

Джерело: сайт Посольства України в Японії