Дитячий садок – це не страшно. Ну, може, лише в перший день, – Юлія Семененко

  Для більшості малюків перші дні в дитячому садку стають стресом. Дітлахів насторожує нова обстановка, лякають незнайомі дорослі й діти. Підготувати дітей до такого випробування непросто. Журналістка Юлія Семененко зі своєю дочкою, сестрою та племінницею якось вирішили допомогти малюкам і їхнім батькам пройти цей етап весело й цікаво, створивши книжку «Білочка Міла йде у дитячий садок».

 

Днями барвисте видання побачило світ. Як зізналася Юлія Семененко в коментарі «ФАКТАМ», невичерпним джерелом натхнення для неї стала 11-річна дочка Аня.

 

– Юліє, як виникла ідея написати дитячу книжку?


– Написати книжку ми задумали вчотирьох – я, моя дочка Анна (11 років), сестра Ірина Райська (художник, ілюстратор) і її дочка Вікторія (9 років). Це наша жіноча банда. Аня придумала головного героя – білочку Мілочку. Для багатьох дітей знайомство з дитячим садочком – стрес. Нам захотілося розповісти й показати малюкам, що садок – це зовсім не страшно. Ну, може, зовсім трішки, і то лише в перший день. А далі будуть друзі, веселощі та цікаві заняття. Показати малюкам, що ніколи не слід боятися нового й невідомого. Адже якщо віриш у краще, якщо добрий і відкритий світові, то все неодмінно буде гаразд. Крім того, Міла не самотня, її головна підтримка – батьки, старший братик та друзі.

 

– На час читання герої книжки, як правило, стають для дітей добрими друзями. Ви запропонували дітям подружитися з білочкою. Можете пояснити свій вибір?


– У виборі головної героїні і її імені я поклалася на думку доньки. Білочка Мілочка – плід її фантазії. Ми з сестрою від початку задумували, що герої будуть звірятами. Намагалися створити текст і ілюстрації максимально теплими, затишними, добрими і водночас такими, що передають різний спектр емоцій героїв. Міла не боїться показати свою вразливість, оскільки може розраховувати на підтримку батьків, друзів, вихователя. У житті кожного з нас дуже важливою є підтримка оточення. Саме завдяки цьому фундаменту формується прийняття себе, ми знаходимо сміливість для важливих рішень, відчуваючи внутрішній стрижень. Ми ж усі знаємо, як це важливо в житті. Це основа для побудови гармонійної, цілеспрямованої особистості, яка приймає себе! Такою і є Міла – приклад для малюків. Дорослі також можуть узяти з книжки важливі навички відкритого й дружнього спілкування зі своїми улюбленими дітками.

 

– Чи стала ілюстратор Ірина Райська вашим співавтором чи в неї власний шлях до сердець малюків?


– Я довірилася Ірині, її талантові художника, як і вона – моєму викладу пригоди. Ми близькі подруги, але в Ірини свій шлях. Ірина вважає, і я поділяю її думку, що завдяки схожості пригоди маленької білочки Міли з пригодами реальних малюків вони можуть з більшою наснагою зануритися в атмосферу книжки. Можуть відчути доброту, безпосередність оповіді; знайти нове бачення, вирішуючи питання, чи відвідувати дитячий садок. Ця пригода, пригода Міли, в якій кожен малюк може побачити себе, покликана продемонструвати, що бути сміливим, рішучим, уміти довіряти, вірити в краще й не боятися пробувати нове – це чудові якості, здатні розмалювати наше життя яскравими барвами!

 

– Чи плануєте далі займатися такою відповідальною творчістю – створенням книжок для дітей?


– Звичайно, неодмінно радуватимемо малюків і допомагатимемо їм упоратися з усілякими непростими ситуаціями разом з білочкою Мілою.

 

На світлині: над книжкою «Білочка Міла йде у дитячий садок» працював авторський колектив: Ірина і Віка Райські, Аня Бенедіс і Юля Семененко

 

Джерело: fakty.ua

 

Переклад Сергія Шевченка