Чого чекати від смартфонів завтра й коли очікувати 5G в Україні

      Днями учасники прес-заходу, проведеного в НСЖУ, мали змогу більше дізнатися про те, яким буде життя в епоху 5G та коли цей стандарт з’явиться у світі й в Україні. Чого чекати від смартфонів у найближчі роки й що таке п’яте покоління мобільного зв’язку – про це та інше розповів журналістам директор з розвитку бізнесу компанії Huawei Ukraine Олександр Сербін (на другій світлині – зліва). На цій зустрічі побували й активісти ВБФ "Журналістська ініціатива". На добре оформленому презентаційному майданчику гість, якого відрекомендував працівникам ЗМІ прес-секретар компанії Huawei Ukraine Віталій Матарикін (на третій світлині), поділився останніми тенденціями у світі телекомунікацій, що були показані на Всесвітньому мобільному конгресі у Барселоні.

 

Олександр Сербін запропонував охочим протестувати окуляри віртуальної реальності для ознайомлення з центром прийняття рішень у Шеньчжені, а також журналісти мали змогу протестували смартфони Р30 та Р3-PRO, які виробник нещодавно презентував у столиці Франції.

 

      Показавши технічні новинки, представники компанії розповіли, як можна здивувати всіх своїми фотознімками, зробленими камерою з чотирма об’єктивами та як завдяки зміні принципів сприйняття кольору (для насичення світлом усіх ваших фотографій і відеозаписів) забезпечується їхня якість під час роботи вдень і вночі. Камера Huawei P30 Pro дає змогу також точно вимірювати відстань до об’єктів, виділяти основні предмети й людей та доксконало відображати їх на знімку. Штучний інтелект оптимально збалансує освітлення й колір, щоб обличчя людини було у фокусі навіть в умовах поганого освітлення. Нові можливості мобільної продуктивності, потужність, швидкість роботи, технологія бездротового зарядного пристрою та багато чого іншого – це вже реальність техніки сьогоднішнього дня. Про перший погляд на смартфони-новинки (на світлині) й перспективи 5G-інтернету в Україні докладніше повідомляє сайт tech.informator.ua в ілюстрованому звіті з події, що відбулася в прес-центрі НСЖУ. 

 

    В Україні дедалі більше люди використовують смартфони. Щоб забезпечувати належну якість послуг потрібен радіочастотний ресурс і щільніше розташування майданчиків мобільного зв'язку, зазначає Олександр Сербін. На його думку, невпровадження нових технологій, а надто в низькому діапазоні, гальмує розвиток мобільного Інтернету в країні в цілому. Наприклад, у сільську глибинку проводити провідний Інтернет економічно недоцільно, а мобільний на високих частотах будувати дорого, отож в нього оператори не інвестуватимуть через низьку окупність. Для таких районів мінімальний мобільний Інтернет міг би стати дуже корисним, щоб скоротити цифровий розрив. Крім того, мобільний зв'язок, який в Україні, до речі, один з найдешевших у світі, відіграє і важливу соціальну функцію.


  А на запитання, коли ж чекати технологію п'ятого покоління в нашій країні, Олександр Сербін дав такий прогноз: оскільки 5G не стане в найближчому майбутньому основною технологією, є сенс почекати рік або два, коли буде більше сценаріїв її використання. Отож можна упевнено передбачати, що абоненти користуватимуться основним стандартом 4G найменше до 2025 року.

 

Спеціалісти задовольнили інтерес преси до нових розробок китайської компанії і уважно поставилися до думок представників ЗМІ про цей захід (а оцінки були позитивними). Сподобалося присутнім і те, як у конференц-залі організатори прес-заходу розіграли інтелектуальні призи (книжкові видання), вручивши їх журналістам за найбільш цікаві, на їхній погляд, запитання.

 

Сергій Шевченко

 

Фото автора