Активістів ВБФ «Журналістська ініціатива» відзначено з нагоди 60-річчя НСЖУ

Упродовж десятиліть, що минули від часів здобуття Україною державної незалежності, найбільша творча спілка країни об’єднала тисячі творчих працівників засобів масової інформації і водночас зберегла добрі традиції, які розвивають далі й примножують нові покоління журналістів.

 

Ідучи в ногу з мінливим часом, із технічним і суспільним прогресом, перебуваючи на вістрі життя й розбудови демократичної правової держави, журналістська професія зазнає змін, але мета створення творчої спілки залишається незмінною і актуальності не втрачає – це сприяння розвитку журналістики та захист професійних, соціальних, економічних інтересів спілчан.

Найбільше журналістське об’єднання країни (налічує понад 19 тис. членів), як наголошено на засіданні правління, закликає політиків, які братимуть участь у передвиборчій кампанії до Верховної Ради України, долучитися до Декларації на захист свободи слова, аби гарантувати, що права журналістів у нашій країні будуть захищені, а атмосфера ворожнечі до ЗМІ залишиться в минулому.

 

– Припинення атмосфери ворожнечі, яку в країні сіють політики та посадовці, і встановлення поваги до свободи слова та критичних матеріалів журналістів є нині надзвичайно важливим, – на цьому наголосив голова НСЖУ Сергій Томіленко. – Підписання Декларації на захист свободи слова лідерами політичних сил сприятиме приверненню уваги до сучасних загроз свободі слова в Україні, проблем фізичної безпеки працівників медіа та фактів тиску на журналістів.

 

Документ передбачає, що кандидати в народні депутати беруть на себе добровільні зобов’язання поважати свободу слова й самовираження, не чинити тиск на журналістів та ЗМІ, не використовувати силові органи для переслідування журналістів, проводити публічні звіти про розслідування правопорушень проти працівників ЗМІ тощо. Подібну Декларацію на захист свободи слова в ході нещодавніх виборів підтримали також 13 кандидатів на посаду Президента України, зокрема й Володимир Зеленський.

 

Крім того, НСЖУ й далі наполягає на проведенні спеціальних парламентських слухань з питань фізичної безпеки та свободи слова. Цей захід розглядається як майданчик, на якому урядовці, команда нового Президента України, депутати та представники громадських організацій і міжнародної спільноти зможуть об’єднати зусилля, аби подолати системну безкарність за злочини про журналістів.

 

Напередодні й під час передвиборчої кампанії Національна спілка журналістів України звертала увагу на атмосферу ворожнечі до окремих ЗМІ та журналістів-розслідувачів. Політики практикують поділ медіа на «правильні» і «не такі», «патріотичні» і «непатріотичні» Зокрема, антикорупційні розслідування журналістів програми «Схеми: корупція в деталях», що виходить на «Радіо Свобода», неодноразово намагалися дискредитувати, називаючи замовними й такими, що не узгоджуються з реальними фактами. Самі журналісти, які працюють над цим проектом, зазнавали гонінь і тиску.

 

Подібна ситуація сталася ще з одним інформаційним порталом Bihus.info, який за місяць до виборів опублікував резонансне розслідування щодо розкрадання в оборонній сфері країни. На адресу журналістів-розслідувачів надійшло чимало закидів у маніпулятивному характері опублікованих матеріалів.

 

Загалом же в Україні від початку 2017 року НСЖУ фіксує неприпустимо високий рівень фізичної агресії щодо журналістів – кількість інцидентів застосування сили проти журналістів щороку сягає не менш як 80.

 

Також для НСЖУ, крім захисту журналістів і свободи слова, лишається актуальним сприяння створенню економічних умов для існування незалежних ЗМІ, що особливо стосується регіональних медіа. У спілці переконані, що потрібно створити цільову програму державної підтримки місцевої преси в Україні – за зразком аналогічних моделей підтримки друкованих ЗМІ в європейських країнах.

 

Спілка завжди виступала за дотримання професійних стандартів і журналістської етики. І нині напередодні виборів Президента України НСЖУ звернулася із закликом до колег бойкотувати «чорнуху». Зокрема, найбільше журналістське об’єднання країни закликало медіа не піддаватися тискові політиків і штабів, чесно інформувати свою аудиторію про перебіг виборів, відмовитися від «чорнухи» та не вдаватися до фейків та маніпуляцій.

 

«Будьмо солідарними в захисті прав журналістів, свободи слова та завжди відчуваймо надійне спілчанське плече!» – цими словами звернулися до колег, всіх творчих людей керівники НСЖУ в день її 60-річчя.

 

* * *

      На розширеному засіданні правління спілки були присутні й активісти ВБФ «Журналістська ініціатива» на чолі з президентом фонду Людмилою Мех. У другій частині засідання відбулася урочиста церемонія нагородження журналістів, які зробили вагомий внесок у діяльність найбільшого творчого об’єднання країни. Так, приміром, Грамоту Верховної Ради України вручено Ользі Капустян, яка очолює одну з найкращих регіональних телекомпаній «Новий Чернігів» (компанія – переможець у творчому конкурсі НСЖУ 2018 року в цій номінації). Серед відзначених грамотою Міністерства оборони України – Марина Тепленко-Дідик (Вінниця), яка очолює регіональне представництво фонду, Сергій Шевченко  перший заступник голови наглядової ради фонду, секретар НСЖУ.

 

      Спеціальної відзнаки секретаріату НСЖУ удостоєні, з-поміж інших достойників, Людмила Мех – ініціатор і співорганізатор низки масштабних журналістських проектів, заступник голови СЖУ (1992–1997), а також Анатолій Жупина, головний редактор газети «Новий день» (Херсон), активний учасник журналістських проектів.

 

        У засіданні взяли участь також активісти НСЖУ і фонду Валерій Долина (Херсон), Михайло Калініченко (Черкаси), Ольга Куліш (Луцьк), Микола Стеценко (Миколаїв), Наталія Черешинська, Лідія Рижкова (Київ) та інші.

 

Офіційний сайт НСЖУ публікує список нагороджених активістів, творчих працівників та відзначених обласних організацій найбільшої журналістської організації України, які зробили вагомий внесок у її розвиток, активно працюють як митці й організатори проектів (акцій), що підвищують авторитет спілки.

 

Серед нагороджених відзнаками Верховної Ради України:

Почесною грамотою Верховної Ради України

Манжура Валентина Миколаївна, відповідальний секретар Запорізької обласної організації Національної спілки журналістів України

Пилипчук Ольга Андріївна, член Національної спілки журналістів України (м. Кременчук Полтавської області)

Грамоти Верховної Ради України удостоєні:

Капустян Ольга Іванівна, генеральний директор ТРА «Новий Чернігів», член Національної спілки журналістів України (м. Чернігів)

Кущ Ліна Володимирівна, перший секретар Національної спілки журналістів України

Калюжний Микола Іванович, голова Ізюмської первинної організації НСЖУ (м. Ізюм, Харківська область)

Бурчо Лариса Григорівна, член Національної спілки журналістів України (м. Одеса)

 

 

Почесними грамотами Держкомтелерадіо України нагороджені:

Голубєв Віталій Юрійович, секретар НСЖУ

Гриджук Іван Миколайович, член правління Івано-Франківської обласної спілки журналістів НСЖУ, директор, головний редактор ПП «Медіацентр «Народна Воля» (м. Надвірна, Івано-Франківська область)

Леус Ігор Сергійович, заступник голови правління Кіровоградської обласної організації НСЖУ

Лопушинський Євген Романович, член правління НСЖУ, голова Полтавської обласної організації НСЖУ

Макеєв Валерій Федорович, секретар НСЖУ

Тракало Василь Йосипович, член правління НСЖУ, голова Тернопільської обласної організації НСЖУ

Шарикова Зоя Кирилівна, секретар НСЖУ

Юрченко Олена Володимирівна, секретар НСЖУ

 

Подяками Держкомтелерадіо України відзначені:

Калиновська Тетяна Станіславівна, голова правління Черкаської обласної організації НСЖУ

Кульбака Олександр Григорович, член Ревізійної комісії НСЖУ, заступник голови Донецької обласної організації НСЖУ

Чернякова Ольга Костянтинівна, відповідальний секретар Чернігівської обласної організації НСЖУ

Шаповалов Андрій Анатолійович, голова Луганської регіональної організації НСЖУ

 

Грамотами Міністерства оборони України нагороджені за обєктивне висвітлення життєдіяльності Збройних Сил України, кращих традицій та здобутків Українського війська, підняття престижу військової служби, плідну творчу працю, високий професіоналізм:

Тепленко-Дідик Марина Володимирівна, член Ревізійної комісії НСЖУ, автор серії телепрограм про становлення і розвиток Збройних сил України

Шевченко Сергій Володимирович, секретар НСЖУ, член комітету з присудження премії імені Богдана Хмельницького за краще висвітлення військової тематики у творах літератури та мистецтва, член комісії Національної спілки письменників України з військово-патріотичної літератури, автор публікацій військової тематики, куратор фотовиставок НСЖУ «Журналісти на передовій» та ін.

Зворигіна Наталія Георгіївна, головний редактор газети «Запорізька правда», ініціатор волонтерських проектів, спрямованих на підвищення авторитету Збройних сил України та допомогу військовикам на передовій

 

Відзнаками Державної прикордонної служби України нагороджені:

Рівненська обласна організація НСЖУ (голова – Тарасюк Дмитро Володимирович)

Чернігівська обласна організація НСЖУ (голова – Назаренко Олександр Васильович)

Чернівецька обласна організація НСЖУ (голова – Бобер Володимир Павлович)

Томіленко Сергій Антонович, голова НСЖУ

Малієнко Алла Миколаївна, відповідальний секретар Київської організації НСЖУ

 

 

Спеціальних відзнак з нагоди 60-річчя НСЖУ удостоєні:

Бриж Олександр Михайлович, секретар НСЖУ, багаторічний голова Донецької обласної організації Спілки

Бурчо Йосип Олександрович, член Ревізійної комісії НСЖУ, багаторічний голова цієї комісії

Головченко Гліб Олександрович, секретар НСЖУ, фундатор Міжнародного конкурсу шкільних медіа

Голуб Олександр Олександрович, член правління НСЖУ, голова Харківської обласної організації Спілки

Григоренко Костянтин Олександрович, секретар НСЖУ, голова робочої групи Спілки з питань роздержавлення преси

Жупина Анатолій Володимирович, головний редактор газети «Новий день», активний учасник журналістських проектів

Кузьменко Наталія Ігорівна, голова Запорізької обласної організації НСЖУ, керівник регіональної організації – неодноразового переможця в творчих конкурсах Спілки

Курпіль Степан Володимирович, секретар НСЖУ, державний і громадський діяч інформаційної сфери України

Малієнко Алла Миколаївна, відповідальний секретар Київської організації НСЖУ, голова Ревізійної комісії Спілки

Мельник Петро Петрович, голова Кіровоградської обласної організації НСЖУ, співорганізатор журналістського фестивалю «Осінні зерна»

Мех Людмила Григорівна, засновниця і президент Всеукраїнського автомобільного клубу журналістів, ВБФ «Журналістська ініціатива», заступник голови СЖУ (1992–1997)

Наливайко Олег Ігорович, секретар НСЖУ, голова Держкомтелерадіо України, голова НСЖУ (2012–2014)

Панчук Дмитро Оксентович, багаторічний голова Житомирської обласної організації НСЖУ, член керівних органів Спілки 1990–2010-х років

Пирожко Святослав Костянтинович, ветеран преси, багаторічний член керівних органів НСЖУ різних рівнів

Плахта Вікторія Антонівна, секретар НСЖУ, відповідальний секретар Івано-Франківської обласної спілки НСЖУ

Работін Юрій Анатолійович, голова Одеської обласної організації НСЖУ, фундатор Загальнонаціонального конкурсу «Українська мова – мова єднання»

Семена Микола Михайлович, член Національної спілки журналістів України, ветеран журналістики в АР Крим, борець за свободу слова

Сорока Володимир Миколайович, засновник спортивно-оздоровчого журналістського центру «Тригол» при обласній організації НСЖУ (м. Дніпро)

Черемних Віра Миколаївна, головний редактор журналу «Журналіст України» (2003–2015)

Шибик Микола Олександрович, організатор і активний учасник журналістських творчих проектів, голова СЖУ (1987–1990).

Благодійний фонд "Ветеран преси"

 

Вітаючи колег із 60-річчям НСЖУ, зичимо доброго здоров’я, натхнення, вагомих здобутків в улюбленій професії!

 

Фото Сергія Шевченка