Колеги з Японії відвідали журналістські організації в Києві

Національну спілку журналістів України і Всеукраїнський благодійний фонд «Журналістська ініціатива» відвідали японські колеги з Токіо і префектури Тіба – творчі працівники й громадські діячі, які 15 травня прибули до Києва у справах Японського проекту (про нього див. публікації на сайті фонду в січні – квітні цього року).

 

З керівництвом НСЖУ зустрілися, зокрема, Джунічі Ковака – редактор друкованого видання, яке випускає Japan Offspring Fund, Харуе Марута – заступниця редактора та Кенічі Асано – журналіст і колишній професор Університету Досіся в Кіото. Гості висловили задоволення розвитком партнерства з українськими медійними організаціями. Джунічі Ковака поінформував про нові ідеї в роботі над проектом, координатором якого в Україні є Олег Ярмоленко, керівник регіональної телерадіокомпанії «Альта». Останній у свою чергу розповів про основні заходи нинішнього відвідання японцями Києва, столичної області та Житомирщини, про заплановане спілкування представників ЗМІ з освітянами, залученими до проекту. 

 

Голова НСЖУ, член виконкому Європейської федерації журналістів Сергій Томіленко під час бесіди звернув увагу учасників зустрічі також на актуальні питання співпраці спілки з міжнародними організаціями в Європі, зокрема щодо захисту свободи слова, боротьби з безкарністю за злочини проти працівників преси. У конференц-залі НСЖУ гості з Японії оглянули фотовиставку «Журналісти на Євромайдані: п’ять років по тому» (координатор цієї виставки й автор багатьох світлин – секретар НСЖУ Сергій Шевченко).

 

 

 

 

Японці цього ж дня зустрілися з керівництвом Всеукраїнського благодійного фонду «Журналістська ініціатива», подякували його президентові Людмилі Мех за плідне партнерство, зокрема в проведенні й висвітленні у квітні 2018-го семінару «Дякуємо тобі, Україно!» та висловили зацікавленість у дальшій співпраці як у медійній сфері, так і в громадській діяльності, пов’язаній з «чорнобильською» тематикою.

 

Найближчими днями іноземні гості, які опікуються оздоровленням дітей, спілкуватимуться з педагогами з асоціації вчителів на зустрічі, запланованій у Києві, а також побувають у школах за межами столиці.

 

 

 

Фото Сергія Шевченка