Японський проект: заходи й зустрічі гостей у столиці України

      За програмою перебування в Києві делегації ініціаторів Японського проекту її представники виступили на симпозіумі в Національному науковому центрі радіаційної медицини НАМН України. Після змістовної доповіді, яку виголосив перший заступник генерального директора з наукової роботи ННЦРМ Віктор Сушко, було надано слово гостям. Джунічі Ковака, керівник Japan Offspring Fund докладно розповів про здобутки й перспективи Японського проекту в Україні, а Кенічі Асано, журналіст, колишній професор Університету Досіся в Кіото, привернув увагу аудиторії до проблем, спричинених аварією 2011 року на АЕС Фукусіма-1.

 

      Того ж дня на VII Конгресі Міжнародної організації «Союз Чорнобиль», що проходив у Національному науковому центрі радіаційної медицини НАМН України, його делегати ухвалили перейменувати організацію, яка відтепер називатиметься «Міжнародна організація інвалідів і жертв техногенних катастроф «Союз Чорнобиль – Фукусіма». Вони затвердили також програму заходів цієї організації з нагоди 35-річчя Чорнобильської катастрофи й 10-річчя аварії на АЕС Фукусіма-1.

 

Серед представників різних країн, відзначених на конгресі за багаторічну плідну громадську діяльність, керівник Асоціації «Фонд за безпеку продуктів харчування та життя» Джунічі Ковака удостоєний нагород двох «чорнобильських» організацій.

 

    Увечері 17 травня в Києві з активом Всеукраїнського благодійного фонду «Журналістська ініціатива» (президент Людмила Мех), координатором Японського проекту в Україні Олегом Ярмоленком, секретарем НСЖУ Сергієм Шевченком та журналістами з кількох областей України (Київська, Житомирська, Чернігівська, Львівська, Полтавська, Кіровоградська, Дніпропетровська та деякі інші) спілкувалися представники Japan Offspring Fund.

 

Сьогодні, 18 травня, іноземні гості, які опікуються оздоровленням дітей, спілкуватимуться з педагогами з асоціації вчителів на зустрічі в Києві, а наступними днями відвідають освітні заклади за межами столиці – переважно на Житомирщині. Заплановано участь представників японської делегації в інформаційних телепрограмах у Києві та Житомирі.

 

Прес-служба ВБФ «Журналістська ініціатива»

 

Фото Сергія Шевченка