Керівництво Атомпрофспілки України вважає корисною зустріч з активістами Японського проекту

      У Києві 23 травня відбулася зустріч делегації Фонду за безпеку продуктів харчування та життя (Японія) з керівництвом Центрального комітету Профспілки працівників атомної енергетики та промисловості України. Захід проведено за інформаційної підтримки Всеукраїнського благодійного фонду «Журналістська ініціатива». В організації зустрічі колегам сприяла редакція тижневика "Профспілкові вісті" (головний редактор Олексій Плаксін). Гості з міста Сайтама, що в агломерації Великого Токіо, мали змогу ознайомитися з діяльністю профспілки, яка стосується, зокрема, й соціального захисту «чорнобильців». З представниками іноземної громадської організації зустрілися за круглим столом заступники голови Атомпрофспілки Олексій Лич і Павло Прудников.

 

  Очільник японської асоціації Джунічі Ковака розповів про мету їхнього нинішнього відвідання Києва, столичної та Житомирської областей. Він наголосив, що левова частка роботи за програмою Японського проекту в Україні – це зусилля громадських організацій двох країн. Водночас пан Ковака з оптимізмом дивиться в майбутнє проекту, якому вже понад сім років і який, на думку гостя, може розвиватися потужніше за підтримки, зокрема, японських урядовців. Поки що це залишається планами, але саме в цьому напрямі фонд зосереджує свої зусилля останнім часом, допомагаючи українським дітям, які проживають на забруднених радіонуклідами територіях, що утворилися після катастрофи на Чорнобильській АЕС.

 

Представники Атомпрофспілки з інтересом сприйняли інформацію очільника японської делегації про співпрацю його фонду з українськими вченими в питаннях зниження радіоактивного забруднення сільськогосподарських продуктів. Одним з простих, ефективних та перевірених практикою способів є, зокрема, внесення калійних добрив на площах, де селяни вирощують городину, та на пасовищах худоби. Вміст радіоактивних елементів, приміром, у молоці, молокопродуктах та рослинах істотно зменшується, якщо дотримуватися згаданих рекомендацій вчених. А це напряму пов’язано з оздоровленням дітей.

Обидві сторони наголосили на тому, що зустріч була корисною, а обмін інформацією дав змогу краще зрозуміти актуальні питання й напрями оздоровлення майбутніх поколінь як в Україні, так і в Японії, що зазнала, як відомо, атомної аварії 2011 року на електростанції в префектурі Фукусіма.

 

  У зустрічі взяли участь з японської сторони, крім очільника фонду, Марута Харуе, Кенічі Асано та Сакіко Ковака. Відрекомендувала гостей президент Всеукраїнського благодійного фонду «Журналістська ініціатива» Людмила Мех, у спілкуванні за круглим столом брали участь журналісти: координатор Японського проекту в Україні Олег Ярмоленко і секретар Національної спілки журналістів України Сергій Шевченко.

 

Фото Олексія Петруні й Сергія Шевченка

 

ДИВ.ТАКОЖ:

Споріднені спільними проблемами

Наприкінці минулого тижня до Атомпрофспілки України завітали представники японської громадської організації «Фонд за безпеку харчування та життя», який очолює редактор однойменного журналу Джунічі Ковака. До України вони приїхали на запрошення міжнародної організації «Союз Чорнобиль», яка проводила у Києві, у Національному науковому центрі радіаційної медицини Національної академії медичних наук, черговий конгрес свого об’єднання.
 
У зустрічі з представниками Атомпрофспілки — заступниками її голови Олексієм Личем та Павлом Прудніковим взяли участь, окрім самих японських гостей, інформаційні партнери проекту: Сергій Шевченко — від Національної спілки журналістів, Людмила Мех — від Всеукраїнського благодійного фонду «Журналістська ініціатива» та Олег Ярмоленко — координатор японського проекту в Україні.
Джунічі Ковака та його колеги Марута Харуе, Кенічі Асано та Сакіко Ковака розповіли про перспективи японського проекту в Україні і наголосили, що його здійснення можливе завдяки зусиллям громадських організацій наших двох дружніх країн. Фонд допомагає українським дітям, які проживають на забруднених радіонуклідами територіях, що утворилися внаслідок вибуху на Чорнобильській АЕС. Йдеться про мешканців Київської та Житомирської областей.

Ознайомилися японські друзі з діяльністю Профспілки атомників, з соціальним захистом працівників, які входять до її складу і, зокрема, чорнобильців. Також Олексій Лич поділився з присутніми своїми враженнями від відвідування у складі української делегації АЕС «Фукусіма-1», на якій у 2011 році сталася аварія.

Атомпрофспілковці після завершення зустрічі вручили представникам японської громадської організації пам’ятні подарунки.