Керівництво Атомпрофспілки України вважає корисною зустріч з активістами Японського проекту

      У Києві 23 травня відбулася зустріч делегації Фонду за безпеку продуктів харчування та життя (Японія) з керівництвом Центрального комітету Профспілки працівників атомної енергетики та промисловості України. Захід проведено за інформаційної підтримки Всеукраїнського благодійного фонду «Журналістська ініціатива». В організації зустрічі колегам сприяла редакція тижневика "Профспілкові вісті" (головний редактор Олексій Плаксін). Гості з міста Сайтама, що в агломерації Великого Токіо, мали змогу ознайомитися з діяльністю профспілки, яка стосується, зокрема, й соціального захисту «чорнобильців». З представниками іноземної громадської організації зустрілися за круглим столом заступники голови Атомпрофспілки Олексій Лич і Павло Прудников.

 

  Очільник японської асоціації Джунічі Ковака розповів про мету їхнього нинішнього відвідання Києва, столичної та Житомирської областей. Він наголосив, що левова частка роботи за програмою Японського проекту в Україні – це зусилля громадських організацій двох країн. Водночас пан Ковака з оптимізмом дивиться в майбутнє проекту, якому вже понад сім років і який, на думку гостя, може розвиватися потужніше за підтримки, зокрема, японських урядовців. Поки що це залишається планами, але саме в цьому напрямі фонд зосереджує свої зусилля останнім часом, допомагаючи українським дітям, які проживають на забруднених радіонуклідами територіях, що утворилися після катастрофи на Чорнобильській АЕС.

 

Представники Атомпрофспілки з інтересом сприйняли інформацію очільника японської делегації про співпрацю його фонду з українськими вченими в питаннях зниження радіоактивного забруднення сільськогосподарських продуктів. Одним з простих, ефективних та перевірених практикою способів є, зокрема, внесення калійних добрив на площах, де селяни вирощують городину, та на пасовищах худоби. Вміст радіоактивних елементів, приміром, у молоці, молокопродуктах та рослинах істотно зменшується, якщо дотримуватися згаданих рекомендацій вчених. А це напряму пов’язано з оздоровленням дітей.

Обидві сторони наголосили на тому, що зустріч була корисною, а обмін інформацією дав змогу краще зрозуміти актуальні питання й напрями оздоровлення майбутніх поколінь як в Україні, так і в Японії, що зазнала, як відомо, атомної аварії 2011 року на електростанції в префектурі Фукусіма.

 

  У зустрічі взяли участь з японської сторони, крім очільника фонду, Марута Харуе, Кенічі Асано та Сакіко Ковака. Відрекомендувала гостей президент Всеукраїнського благодійного фонду «Журналістська ініціатива» Людмила Мех, у спілкуванні за круглим столом брали участь журналісти: координатор Японського проекту в Україні Олег Ярмоленко і секретар Національної спілки журналістів України Сергій Шевченко.

 

Фото Олексія Петруні й Сергія Шевченка