Фото з ралі журналістів на Хрещатику 9 червня

      Київський міський автомотоклуб (КМАМК), який очолює спортсмен і волонтер 0, 9 червня провів спортивне свято для всіх працівників ЗМІ – авторалі журналістів у столиці на Хрещатику. Партнерську підтримку змаганням надали, зокрема, Всеукраїнський автомобільний клуб журналістів (президент Людмила Мех) і Національна спілка журналістів України. Телевізійний інформаційний партнер – програма «Київський ранок» («Центральний канал» – регіональний телеканал Суспільного).

 

До початку змагань у спекотний літній день Всеукраїнський благодійний фонд "Журналістська ініціатива" забезпечив учасників спортивного заходу такою потрібною за цієї погоди прохолодною мінеральною водою "Моршинська". 

 

      Ралі журналістів – це клубне змагання на серійних автомобілях, яке проходить по Легенді вулицями столиці, відповідно до Правил дорожнього руху (ПДР). Учасників також чекали спеціальні ділянки зі слалому (швидкісне маневрування), на яких треба якнайшвидше проїхати задану фігуру. Головне – пройти маршрут по Легенді, проставити відмітки в дорожніх листах та дістатися фінішу у відведений час.

 

Майстерність екіпажів оцінювали компетентні об’єктивні судді, а на контрольних точках, які вказані у Легенді, перебували маршали. Отже, усе змагання контролювалося від початку до фінішу, щоб зафіксувати найточніше результати, правильно підрахувати час кожного екіпажу та нагородити переможців.

 

    На урочистому відкритті змагань секретар НСЖУ Сергій Шевченко вручив очільникові Київського міського автомотоклубу Сергієві Малику (на світлині зліва) спеціальну відзнаку творчої спілки журналістів за багаторічне партнерство КМАМК у проведенні спортивних змагань, зокрема зі Всеукраїнським автомобільним клубом журналістів, який обєднує чимало спілчан. Президент ВАКЖу Людмила Мех вручила відзнаку активістці клубу і ВБФ "Журналістська ініціатива", активній учасниці багатьох журналістських ралі й автопробігів, членов НСЖУ Наталії Черешинській – Грамоту Верховної Ради України (відзнака за вагомі здобутки в професії та з нагоди Дня журналіста). Серед промовців був і спортивний журналіст-екстремал Валентин Щербачов.

 

      Вітали нагороджених колеги-журналісти. Голова НСЖУ, член Виконкому Європейської федерації журналістів Сергій Томіленко зустрівся з керівництвом і представниками журналістських громадських організацій (ВАКЖ святкує 20-річчя своєї діяльності).

 

Але повернімося до головної події цього дня на головній вулиці столиці. До змагання були допущені лише серійні легкові автомобілі, зареєстровані у сервісних відділеннях МВС, та які відповідають вимогам ПДР України. Автомобілі поділяються на класи: № 1 – до 1400 см. куб.; № 2 – до 1800 см. куб.; № 3 – понад 1800 см. куб. Також передбачений абсолютний залік.

 

     Увечері на Хрещатику організатори ралі нагородили кубками переможців й призерів змагань.  Найліпше впорався із завданнями екіпаж № 8 (телевізійники – пілот Айюб Гаграманов і штурман Олексій Ремньов). Друге місце посіли Юлія Крючкова й Роман Голубенко (№ 46), третє – Сергій Каланжов і Альона Полуцька (№ 30).

 

 Корисна інформація:

слалом (швидкісне маневрування) – проїзд на майданчику, за зазначеною конусами фігурою, за мінімальний час;

проїзд за Легендою – рух за спеціальною книгою-картою, яка, на відміну від професійного ралі, є таємною та видається екіпажу перед початком заїздів. Завдання учасників – швидко орієнтуватись у місті та проїхати маршрут з дотриманням ПДР, вклавшись у зазначений час.

 

Фото Сергія Шевченка

 

Див. також програму «Київський ранок» (06.06.2019)