Ралі журналістів у Києві


Київський міський автомотоклуб (КМАМК), який очолює спортсмен і волонтер Сергій Малик, 9 червня провів спортивне свято для працівників ЗМІ – авторалі журналістів у столиці на Хрещатику. Партнерську й інформаційну підтримку в проведенні змагань надали, зокрема, Всеукраїнський автомобільнийклуб журналістів (президент Людмила Мех) і Національна спілка журналістів України, яку очолює Сергій Томіленко. Телевізійний інформаційний партнер – програма «Київський ранок» на «Центральному каналі» («ЦК» – регіональнийтелеканал Суспільного).

 

 Ралі журналістів – клубне змагання на серійних автомобілях, яке проходить вулицями столиці відповідно до правил дорожнього руху. Учасників чекали й спецділянки зі слалому (швидкісне маневрування навпроти будинку міськради) – тут треба якнайшвидше проїхати задану фігуру, але найголовніше – пройти маршрут за «легендою», проставити всі відмітки в дорожніх листах та у визначений час дістатися фінішу.

 

 На урочистому відкритті змагань секретар НСЖУ Сергій Шевченко вручив Сергієві Малику спеціальну відзнаку творчої спілки журналістів за багаторічне партнерство в проведенні спортивних змагань, зокрема зі Всеукраїнським автомобільним клубом журналістів, який об’єднує чимало спілчан. Президент цієї організації Людмила Мех вручила також відзнаку активістці клубу і ВБФ "Журналістська ініціатива", членові НСЖУ Наталії Черешинській – Грамоту Верховної Ради України (відзнака за вагомі здобутки в професії та з нагоди Дня журналіста). Серед промовців був і спортивний журналіст-екстремал Валентин Щербачов.

 

 Сергій Малик на старті змагань був, як завжди, небагатослівним, зазначивши, що «хочеться додати позитиву працівникам преси і киянам». «Партнерські відносини громадських організацій упродовж десятиліть, уміння без вагань прийти на допомогу і знову працювати разом – свідчення рівня порядності і взаєморозуміння активістів громадських формувань і запорука реалізації позитивних задумів навіть у ці непрості часи для нашого народу», – сказала після відкриття ралі віце-президент ВАКЖ, багаторічний головний редактор газети «Автопрофі» Людмила Каткова.

 

 До речі, до цих змагань допускаються лише серійні легковики, поділені на три класи за об’ємом двигуна. Також передбачено абсолютний залік. Майстерність екіпажів оцінювали компетентні судді. Найліпше впорався із завданнями екіпаж № 8 (телевізійники – пілот Айюб Гаграманов і штурман Олексій Ремньов). Друге місце посіли Юлія Крючкова й Роман Голубенко (№ 46), третє – журналіст Сергій Каланжов і оператор Альона Полуцька, члени Незалежної медіа-профспілки України.

 

 Переможців і призерів нагороджено кубками.

 

 Людмила Мех, президент ВАКЖ і ВБФ «Журналістська ініціатива»