Статтю з «Голосу України» побачили японці

В японському інформаційному бюлетні було передруковано й статтю нашого кореспондента Марини Кривди «Щоб спільно боротися з чорнобильським лихом».

 
  • В інформаційному бюлетні, що вийшов у Країні Вранішнього Сонця й містить корисні поради для людей, які постраждали внаслідок радіаційного впливу, було передруковано й статтю нашого кореспондента Марини Кривди «Щоб спільно боротися з чорнобильським лихом» (газета «Голос України» від 25.05.2019 № 97).

А така спільна боротьба триває і зокрема й завдяки офісу Японського фонду майбутніх поколінь із міста Сайтама, який очолює Джунічі Ковака. Фонд уже тривалий час надає допомогу людям, які постраждали від чорнобильського лиха. А після аварії на АЕС «Фукусіма-1» доброчинна діяльність фонду також спрямована на японців. Мета такої діяльності — якомога ширше донести корисні поради населенню, котрі більшою чи меншою мірою зазнавали впливу радіації, використовуючи при цьому досвід постчорнобильської України. Фахівець прагне зацікавити уряд своєї країни результатами досліджень, проведених спільно з українськими вченими, й залучити органи влади, державні ресурси до підтримки зусиль громадських активістів, що дбають про охорону здоров’я майбутніх поколінь. Набутий досвід — важливий не лише для України і Японії, він важливий для людства, упевнений пан Ковака.

 

Нагадаємо, в Японському проекті в Україні беруть участь 12 шкіл із Житомирської, Київської та Полтавської областей. Результати роботи ентузіастів Японського проекту від часу його започаткування — оздоровлено до 4000 тисяч селян, які проживають на забруднених радіонуклідами українських територіях, узято під контроль хворих дітей, реалізується програма зменшення забруднення присадибних ділянок тощо.

 

Вл. інф.

 

Джерело: golos.com.ua