Журналістський внесок у фестиваль на батьківщині Івана Огієнка

Серед учасників фестивальних заходів малу батьківщину видатного українця Івана Огієнка (митрополита Іларіона) відвідали відомі творчі особистості, члени національних спілок письменників, краєзнавців, журналістів. На книжкову толоку завітали член правління НСЖУ, голова Житомирської обласної організації Спілки Віктор Бойко, секретар НСЖУ, автор книжок історичної тематики Сергій Шевченко, головний редактор тижневика «Культура і життя», письменник і краєзнавець Євген Букет, літератор і редактор видання «Незборима нація» Історичного клубу «Холодний Яр» Роман Коваль та інші.

Гості з Києва мали змогу обмінятися думками й досвідом з представниками регіональної преси з питань організаційної діяльності друкованих ЗМІ в умовах роздержавлення (модератор дискусії – Євген Букет). Автори книжок і професійні медійники долучилися до низки культурно-мистецьких заходів, які провели, зокрема, літератори Володимир Святненко (він ініціатор толоки, автор презентованої на фестивалі книжки «Брусилівщина в іменах. Письменники») та Роман Коваль.

 

Брусилів гостинно зустрів «творчий десант» митців, видавців, артистів. На сцені Будинку культури виступили кобзар, заслужений артист України Тарас Силенко, заслужений народний ансамбль пісні й танцю України «Дарничанка» (художній керівник – заслужений працівник культури України, професор Петро Андрійчук) та інші.

 

– Фестиваль сприяв популяризації культурної спадщини Брусилівщини в контексті літературних досягнень її уродженців і мешканців, – зазначив Сергій Шевченко. – На цьому ж, до речі, наголосили як представники організаторів книжкової толоки, так і її відвідувачі, місцеві мешканці. Участь журналістів у фестивалі в Брусилові – це також і важлива інформаційна підтримка цікавих творчих ініціатив.

 

Учасники фестивалю щиро дякували керівництву Брусилівської селищної об’єднаної територіальної громади за допомогу в реалізації культурних проектів. У свою чергу голова громади Володимир Габенець подякував Володимирові Святненку, відзначив його організаторський талант і наголосив, що такі відвідання письменниками, журналістами, краєзнавцями, освітянами малої батьківщини Івана Огієнка сприяють залученню широких творчих сил до співпраці в проектах вшанування славетного земляка та популяризації його духовної спадщини.