День працівників охоронної діяльності: серед його ініціаторів – журналіст

У календарі професійних свят, що відзначаються в Україні на державному рівні, поки що немає рядка: «18 жовтня – День працівників охоронної діяльності». Але професіонали цієї сфери, як і київський журналіст Володимир Черкун, вважають, що мають цілком обґрунтований привід ініціювати заснування відповідного свята.

 

    Неофіційно українські охоронники вже не перший рік у жовтні проводять свої урочисті зібрання з нагоди свята. Привід так діяти дає їм ухвалений саме 18 жовтня 2012 року Закон України «Про охоронну діяльність». А багаторічний головний редактор громадсько-правового журналу «Комітет» і засновник та організатор Всеукраїнського рейтингу професіоналізму служб безпеки Володимир Черкун є тією постаттю, яка об’єднує керівників недержавних охоронних структур, і часто він є ініціатором, співорганізатором різноманітних проектів і заходів, які підтримують професіонали. На цьому наголосив під час свята-2019 Георгій Тупчій – один з керівників групи компаній «Венбест», який свого часу активно долучався до підготовки законопроекту про охоронну діяльність. Учасники святкових заходів, що відбулися в столиці на Печерську, обмінялися думками з актуальних питань охоронної сфери, серед промовців були такі фахівці, як Олег Петров, Сергій Лєбєдєв, Віктор Моргун та інші.

 

Член творчої спілки журналістів Володимир Черкун, до речі, є організатором низки доброчинних акцій, спрямованих на допомогу дітям-сиротам, а також учасник деяких масштабних проектів, які втілювали в життя від початку 2000-х років Всеукраїнський автомобільний клуб журналістів і ВБФ «Журналістська ініціатива» (автопробіги, авторалі тощо).

 

Докладніше про зроблене ініціативним головним редактором і його друзями в охоронній сфері можна почитати не лише на сторінках журналу «Комітет» чи на відповідному веб-сайті, а й у книжці «Щоб мрії збувалися… Комітет», яку Володимир Черкун видав 2017-го. Саме того року з ініціативи оргкомітету Всеукраїнського рейтингу професіоналізму та безпеки і керівників деяких великих охоронних компаній – переможців цього рейтингу народилася ідея заснувати «міжгалузеве свято».

 

Святкові заходи працівників охорони в Києві зазвичай відвідують і представники преси.

 

Прес-служба ВБФ «Журналістська ініціатива»

 

Фото Сергія Шевченка