Названо ім’я претендента на присудження Київської обласної літературної премії ім. Григорія Косинки

    У Київській обласній державній адміністрації 28 листопада 2019 року відбулося засідання комісії з розгляду питань щодо присудження Київської обласної літературної премії ім. Григорія Косинки.

 

Творчі роботи, подані на здобуття премії, обговорили члени комісії, затвердженої цьогоріч у складі 10 осіб. Серед них письменники Анатолій Гай, Володимир Бубир, Михайло Скорик, Надія Кир’ян та інші, директорка Київської обласної бібліотеки для юнацтва Галина Сорока, працівники управління культури, національностей та релігій Київської облдержадміністрації (голова комісії – начальник управління Ігор Золотоверх).

 

Відповідно до положення про премію, її присуджують розпорядженням голови облдержадміністрації з урахуванням подання комісії, яка на своєму засіданні визначає кандидатуру митця, чий твір заслуговує на відзнаку. Цьогоріч претендентом на здобуття премії став письменник-публіцист заслужений журналіст України Сергій Шевченко, автор книжки «Наган-країна» (видана в липні 2019-го). Літературна новинка являє собою збірку історичних нарисів, статей, архівних розвідок про українське «розстріляне відродження». У її чільній частині вміщено також публіцистику про події, пов’язані зі збройною агресією сусідньої держави проти України (за авторським задумом – у книжці проводяться паралелі між «лихом давнім і сьогочасним»).

 

      «Наган-країна» має схвальні відгуки читачів і преси, а також позитивні рецензії вчених, зокрема голови Національної комісії з реабілітації, кандидата історичних наук Романа Подкура. Дуже цікавою й актуальною книжкою назвали «Наган-країну» члени комісії, працівники обласної державної адміністрації Сергій Васильонок і Валентина Гонтарук, які після проведеного таємного голосування привітали автора, подякувавши йому за соціально значущий письменницький доробок, що заслуговує на відзнаку. Після засідання комісії заслужений працівник культури України Галина Сорока скористалася нагодою запросити публіциста на творчу зустріч з шанувальниками літератури, яку в грудні планує провести Київська обласна бібліотека для юнацтва.

 

Про автора збірки: Сергій Шевченко – фаховий журналіст, у 1980-х працював у Білій Церкві на Київщині кореспондентом міськрайонної газети. Згодом у столиці на військовій і державній службі: очолював прес-центр, був редактором відомчих науково-практичних видань, керував науковим підрозділом; як держслужбовець обіймав посаду начальника управління й керував відділом (напрями діяльності – міжнародні зв'язки, консультації з громадськістю, взаємодія зі ЗМІ). Ветеран військової служби.

 

Книжку видано за сприяння Всеукраїнського благодійного фонду "Журналістська ініціатива" у столичному видавництві "Український пріоритет". Доробок публіциста висунула на здобуття премії Національна спілка журналістів України, яка два роки тому обрала Сергія Шевченка до секретаріату – виконавчого органу цієї найбільшої в Україні творчої організації. Активного громадського діяча, доброчинця, письменника-дослідника в червні 2019-го нагороджено Почесною грамотою Верховної Ради України.

 

Читайте також:

Предтеча книжки "Наган-країна" – спецпроект "Вектор ньюз"

Присудження Київської обласної літературної премії імені Григорія Косинки

 

Прес-служба ВБФ "Журналістська ініціатива"

 

Фото: ВБФ "Журналістська ініціатива" і kobu.kiev.ua