«Меморіал» вимагає негайно звільнити політв'язня Юрія Дмитрієва

Тривалий судовий процес у справі Юрія Дмитрієва – карельського дослідника місць розстрілів жертв політичного терору 1930-х років, першовідкривача Сандармоху, голови Карельського «Меморіалу», публіциста – добігає кінця. Ймовірно, вирок оголосять у лютому, повідомляє «Міжнародний Меморіал».

 

Нагадаємо, це вже друга справа проти Дмитрієва: у квітні 2018-го суд у Карелії виправдав його, проте незабаром історика знову заарештували. В обох випадках Human Rights Center Memorial визнав Дмитрієва політв'язнем: «Ми вважаємо, що виправдувальний вирок Юрію Дмитрієву, винесений 5 квітня 2018 року, був законним і обґрунтованим, а його скасування – ні. Ми вважаємо, що звинувачення проти Дмитрієва надумані й не витримують правової критики. У нас є підстави вважати, що він став неугодним у силу своєї професійної діяльності (відновлення пам'яті про жертви сталінських репресій), незалежних політичних поглядів, залучення світової громадськості до щорічних Днів пам'яті жертв Великого терору на меморіальному кладовищі «Сандормох».

 

  До Сандормоху регулярно вприїздять численні делегації з країн Балтії, Польщі, України та інших держав. Дмитрієв протягом багатьох років був одним з організаторів Днів пам'яті 5 серпня, сюди приїздили делегації з усього світу. «Меморіал» вважає Юрія Дмитрієва політичним в'язням і вимагає негайно його звільнити, а також притягти до відповідальності осіб, причетних до незаконного гоніння Дмитрієва.

 

ВБФ "Журналістська ініціатива" приєднується до справедливих вимог "Меморіалу" й засуджує спроби політичних гонінь та обмеження свободи слова. Волю політв'язню Юрію Дмитрієву!

 

Читайте також: «ДМИТРИЕВА ОСВОБОДЯТ, А МЕСТА ЗЛОДЕЯНИЙ СТАНУТ МЕСТАМИ ПАМЯТИ»

 

Джерело: Фейсбук