«Авіган» для України: коментар з японської Сайтами

  Уряд Японії у квітні вирішив надати безплатно десяткам країн світу, зокрема й Україні, лікарський препарат «Авіган», який довів свою ефективність проти грипу й може бути корисним у лікуванні COVID-19, повідомляє преса (газета «Йоміурі», Укрінформ та ін.).

 

Посол Японії в Україні Такаші Кураї в ексклюзивному коментарі Укрінформу зазначив, зокрема, що «Авіган» – визнаний препарат для лікування грипу нового типу, але ефективність його використання для лікування коронавірусної інфекції COVID-19 поки що не підтверджена, тривають клінічні дослідження».

 

  Як повідомив фонду «Журналістська ініціатива» (інформаційному партнерові Японського проєкту в Україні) керівник Асоціації «Фонд за безпеку продуктів харчування та життя» й ініціатор згаданого проєкту Джунічі Ковака з Сайтами (Японія), урядова ініціатива його країни важлива, адже вона дасть змогу лікувати хворих препаратом, до якого нині виявляють інтерес багато країн і який має певний терапевтичний вплив на COVID-19. Японія, яка зацікавлена в збільшенні кількості клінічних досліджень, передає препарат «Авіган» через Управління ООН з обслуговування проєктів.

 

Водночас Джунічі Ковака наголосив, що в умовах пандемії коронавірусу потрібно кожній людині також зміцнювати власний імунітет. Японський фахівець з безпеки продуктів харчування радить берегтися навіть від звичайної застуди: «якщо виявите симптоми її наближення – негайно вживайте необхідних заходів», зазначає пан Ковака.

 

Нині уряд Японії ввів режим надзвичайного стану в семи префектурах, зокрема й у Сайтамі, повідомив її житель. У цій префектурі кількість населення – 7 мільйонів чоловік, з них захворіли 253 й померли 5 осіб. Населення міста Сайтама – 1,2 мільйона чоловік, 30 з них захворіли, померлих немає. У Токіо 1338 хворих і 35 померли.

 

Джунічі Ковака також наголосив, що Японія приділяє велику увагу розробці й випробуванню ліків від COVID-19 і активно розвиває міжнародну співпрацю, спрямовану на подолання пандемії. Препарат «Авіган» безплатно надається в інші країни на загальну на суму 1 мільйон доларів США.

 

Сергій Шевченко

 

Фото автора і ukrinform.ua

 

Читайте також на сайті ТСН: "МОЗ ВЗЯЛО НА ОЗБРОЄННЯ ПРОТИ КОРОНАВІРУСУ ПРЕПАРАТ "ФАВІПІРАВІР": ЯК ВІН ДІЄ ПРОТИ ВІРУСІВ"