Найцікавіші філармонійні концерти в режимі трансляцій онлайн (2–6 травня)

Національна філармонія України пропонує в період карантину слухати найцікавіші філармонійні концерти в режимі онлайн транляцій на її офіційній сторінці в соціальній мережі Facebook – інформує заклад культури.

 

Трансляції відбуваються тричі на тиждень: щопонеділка та щосереди о 20:30, щосуботи – о 20:00.

 

2 травня, у суботу, транслюватиметься фрагмент концерту від 18 травня 2017 року, який відбувся в межах травневого Міжнародного фестивалю «Київська весна» та проєкту «Симфонічний вимір», автор якого – головний диригент академічного симфонічного оркестру Національної філармонії України Микола Дядюра.

 

Цей концерт було присвячено 25-річчю встановлення дипломатичних відносин між Україною і Японією, оскільки 2017 рік був роком Японії в Україні. Окрім Третього скрипкового концерту Каміля Сен-Санса, який звучав у виконанні відомої японської скрипальки Ясуко Отані в супроводі академічного симфонічного оркестру Національної філармонії України під орудою Миколи Дядюри, тоді можна було почути й Симфонію № 101 віденського класика Йозефа Гайдна. Вона й звучатиме.

 

Національна філармонія України починає трансляції концертів онлайн із Колонної зали імені Миколи Лисенка.

Можна почути вишукану музику та улюблених виконавців не в записах, а в реальному часі.


Перша пряма трансляція відбуватиметься:

-   на офіційній сторінці Національної філармонії України у соціальній мережі Facebook - https://www.facebook.com/philukr/live/,

- на каналі YouTube за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=Wrg_-B_RLxQ&fbclid=IwAR04vcFZLXTP-flM1h6yj2orCQZxUQKxQm-RHcKeNIiKDSZfhA2ZA6qGR7U&app=desktop

 

6 травня, у середу о 20:00, відома українська піаністка, народна артистка України, солістка Національної філармонії України, професор Людмила Марцевич подарує вам вечір музики Фридерика Шопена.

 

Людмила Марцевич постійну концертну діяльність почала ще ученицею Одеської середньої спеціальної музичної школи імені П. С. Столярського після перемоги на Українському конкурсі піаністів імені М. В. Лисенка (І премія). Музичну освіту здобула в Одеській державній консерваторії імені А. В. Нежданової та в аспірантурі Національної музичної академії України імені П. І. Чайковського. Вона є ученицею професорів М. Старкової, Є. Вауліна, Л. Гінзбург, Я. Зака та В. Сєчкіна.

 

Людмила Марцевич мала сольні виступи та в ансамблях з видатними музикантами, у супроводі симфонічних і камерних оркестрів під орудою, зокрема, диригентів Натана Рахліна, Стефана Турчака, Ігоря Блажкова, Володимира Сіренка й не лише. А ще гастролювала у Франції, Німеччині, Норвегії, Словаччині, Іспанії, Кореї, Польщі, США, країнах СНД. У її репертуарі – твори класичної спадщини, епохи романтизму та сучасних авторів. Також піаністка має багато записів, що зберігаються у фондах Українського радіо й телебачення. Цікаво, що преса звертає увагу на глибоку концепцію та особливий філософський підхід Людмили Марцевич до репертуару, який вона виконує, а також на романтичну піднесеність, благородство звуку, індивідуальний стиль, вишуканість.

 

Цього вечора піаністка виконає такі твори Фридерика Шопена: Балада № 3 (ля бемоль мажор, тв. 47), Ноктюрн (сi бемоль мінор, тв. 9), Мазурки (соль мінор – тв. 24, № 1 та сi бемоль мінор – тв. 24, № 4), Великий вальс (ля бемоль мажор, тв.42), Вальс (№ 7, до дiез мінор) та Скерцо (№ 2 сі бемоль мiнор, тв. 31).

 

Ілона Таміліна, прес-секретарка Національної філармонії України

 

 

Нагадаємо концерти, що транслювалися у квітні.

 

19 квітня, у Великдень – фрагменти концерту від 10 травня 2019, де разом із творами Сергія Прокоф’єва звучала музика Вольфганга Амадея Моцарта. Сьома симфонія Моцарта написана навесні 1768-го, коли композитору було 12 років. І лише через два роки він стане наймолодшим членом Болонської академії, де в ці роки також вчився й український класик Максим Березовський. Окрім симфонії, тоді звучала й моцартівська Messa brevis. Месу виконував дитячий хор «Щедрик» Палацу дітей та юнацтва Печерського району міста Києва (художній керівник і головний диригент – Маріанна Сабліна). Хор існує вже майже пів століття та вважається еталоном дитячого хорового співу в Україні в супроводі академічного симфонічного оркестру Національної філармонії України під орудою Віталія Протасова. Солістами були Валентина Матюшенко (сопрано), Ірина Вежневець (сопрано), Ольга Табуліна (мецо-сопрано).

 

22 квітня: концерт від 11 лютого 2017 року, де легендарний Київський камерний оркестр був під орудою французького диригента Ніколя Краузе. Тоді звучали твори Йоганна Себастьяна Баха, Йоганнеса Брамса та Петра Чайковського. Зокрема, звучала «Серенада для струнного оркестру» Петра Чайковського, створена 1880-го, вона не менш популярна, ніж «Маленька нічна серенада» Вольфганга Амадея Моцарта. Так, у цьому творі Чайковського проявляється «моцартівське» відчуття форми, легкість та прозорість фактури. «Серенаду» композитор присвятив німецькому віолончелісту, диригенту, композитору та педагогу Карлу Альбрехту.

 

25 квітня, у суботу, концерт від 20 лютого 2017 року, присвячений пам’яті Небесної сотні. Нагадаємо, що Національна філармонія України першою дала концерт пам’яті героїв, оразу після трагічних подій на Майдані Незалежності в Києві. Цього вечора трансляцію присвячуємо пам’яті тих, хто постраждав від наслідків Чорнобильської трагедії 1986 року.

 

Відомо, реквієм – заупокійна меса. Моцартівський «Реквієм» завершили його учень і друг Франц Ксавер Зюсмайєр та Йозеф Ейблер. Але твір залишається одним з найпопулярніших серед шедеврів класика. Цього вечора слухаймо його у виконанні Ансамблю класичної музики імені Бориса Лятошинського Національного будинку органної та камерної музики України (художній керівник – Валентина Іконник-Захарченко) під орудою Богдана Пліша. Солісти – Іванна Пліш (сопрано), Валерія Мудра (мецо-сопрано), Олександр Чувпило (тенор), Тарас Бережанський (бас).

 

27 квітня, у понеділок, саме той фрагмент концерту-закриття Міжнародного фестивалю гітарної музики «Київ-2018», де можна було почути неймовірних гітаристів – угорця Андраша Чакі та серба Воїна Косіча. У їхньому виконанні в супроводі академічного симфонічного оркестру Національної філармонії України під орудою Ігоря Палкіна звучали концерти «Південний» Мануеля Понсе та «Аранхуес» Хоакіна Відре Родріго.

 

Нагадаємо, щороку в грудні в Національній філармонії України відбувається Міжнародний фестиваль гітарної музики «Київ». І щоразу ця подія – одна з найвишуканіших у концертному сезоні філармонії. Протягом кількох фестивальних днів звучить гітарна музика від епохи бароко до сучасності.

 

Гостями Міжнародного фестивалю гітарної музики «Київ» завжди є найвідоміші гітаристи світу. Наприклад, 2019 року можна було чути дует іспанських гітаристів «Севілья» – Франциско Берньєр та Антоніо Дуро, італійця П’єрлуїджі Клементе та японця Кокі Фуджімото. Також традиційно участь у фестивалі беруть Київський камерний оркестр, академічний симфонічний оркестр Національної філармонії України (диригент – Ігор Палкін) та один з яскравих представників гітарної виконавської школи України, заслужений артист України, соліст Національної філармонії України Андрій Остапенко.

 

29 квітня, у середу, згадали концерт від 26 вересня 2018 року, де дуетом виступили молоді українські піаністи – Роман Лопатинський і Антоній Баришевський. Вони – яскраві солісти, які здобули безліч перемог на найпрестижніших міжнародних конкурсах. Окрім запропонованого ними авторського перекладення для фортепіано балету «Весна священна» Ігоря Стравінського, тоді звучали й «Нові російські танці» знаного українського композитора Святослава Луньова. Ці твори й пропонуємо нагадати.