Добрий приклад: уряд Фінляндії підтримує журналістику під час коронавірусної кризи

Міністр транспорту та зв’язку Фінляндії Тімо Харакка наголосив на соціальній важливості журналістики під час коронавірусної кризи. Кабінет міністрів північної країни розглядає рекомендації щодо виділення бюджетних коштів, особливо для місцевих ЗМІ, на які істотно впливає пандемія коронавірусу. Про це повідомляє фінське видання «News Now Finland». 

 

Поки ЗМІ повідомляють про підвищений інтерес аудиторій, які шукають джерела надійної інформації під час кризи, доходи від реклами, які забезпечували фінансування діяльності, різко скоротилися.

 

Новий звіт підготовлено на замовлення Міністерства транспорту та зв’язку Фінляндії. Наприкінці квітня 2020 року міністр транспорту та зв’язку Тімо Харакка заявив, що операційну діяльність засобів масової інформації потрібно підтримати.

 

«Коронавірусна криза продемонструвала соціально важливе значення журналістики. Це безцінне джерело інформації для людей», – каже Харакка.

 

«Однак, через неї економічний складник медіа опинився на межі. Щоб не ставити під загрозу право громадян на інформацію, у цій критичній ситуації необхідно швидко з’ясувати, як підтримати нормальне функціонування журналістики», – додає він.

 

Звіт підготовлено у співпраці з Еліною Грюндстрьом, колишньою головою Ради з питань засобів масової інформації у Фінляндії, і містить чотири основні рекомендації:

 

Дискреційна підтримка під час коронавірусної кризи для посилення високоякісної й регіональної журналістики та журналістських розслідувань;

 

Прямий грант від держави для друкованих ЗМІ, відповідно до аналогічної практики в інших північних країнах, пропорційний обсягу їх передплати;

 

Перегляд усіх субсидій, які можуть бути доступні ЗМІ для забезпечення життєздатності місцевої регіональної журналістики та підтримки цифрової трансформації;

 

Оподаткування платформи соціальних медіа, які безплатно поширюють фінську журналістику, щоб зобов’язати їх платити за контент, який вони поширюють.

 

Крім того, уряд складає план, як за допомогою фінського поштового оператора «Posti» забезпечити безперебійну доставку газет 5 разів на тиждень по всій країні, що може бути складним завданням у віддалених районах, оскільки «Posti» зараз має обмежені можливості.

 

Джерело: сайт НСЖУ