Національна філармонія України транслює наживо онлайн концерти

15 травня, у п’ятницю, о 20:00 у Колонному залі імені Миколи Лисенка відомий український піаніст, переможець Міжнародного конкурсу піаністів імені Артура Рубінштейна 2014 року, соліст Національної філармонії України Антоній Баришевський виступить із сольним концертом.

 

Звучатимуть такі твори:

 

С. Прокоф’єв – Швидкоплинність тв. 22, № 1

Р. Вагнер-Ф. Ліст – Смерть Ізольди (із опери «Трістан та Ізольда»).

С. Прокоф’єв – Швидкоплинності тв. 22, №№ 18, 14, 15, 9, 10

Й. Гайдн – Соната мі-бемоль мажор, Hob. XVI: 49.

С. Прокоф’єв – Швидкоплиності тв. 22, №№ 17, 12, 13, 4, 2

Ф. Шопен – Ноктюрн фа мінор, тв. 55 № 1

С. Прокоф’єв – Швидкоплинності ор. 22, №№ 3, 5, 6, 7, 8

Д. Лігеті – Етюд №3 «Заблоковані клавіші».

С. Прокоф’єв – Швидкоплинності ор. 22, №№ 20, 11, 16, 19, 1.

 

Програма сольного онлайн концерту Антонія Баришевського умовно нагадає форму рондо, тобто кола. Прокоф’євські «Швидкоплинності», яких у циклі – двадцять, стануть певним «рефреном», а «епізодами» – твори Вагнера-Ліста, Йозефа Гайдна, Фридерика Шопена та Дьордя Лігеті. Символічним обрамленням цього вечора стане перша «Швидкоплинність» Сергія Прокоф’єва.

 

Цікаво, що цей концерт відбудеться 15 травня, у день народження письменника Михайла Булгакова. Із композитором Сергієм Прокоф’євим їх, зокрема, поєднує рік і місце народження – 1891, Україна.

 

Нарівні з багатьма іншими творами, цикл «Швидкоплинності» створювався Сергієм Прокоф’євим протягом 1915–1917 років. Але 1916-го саме на запрошення композитора, диригента й педагога Рейнгольда Глієра, який займався із хлопчиком у Сонцівці, що на Донеччині, а від 1914-го став ректором київської консерваторії, Прокоф’єв як піаніст мав виступ у Києві. Тоді звучав його Перший фортепіанний концерт. Булгаков народився, вчився та певний час працював у Києві. 1916-го року закінчив медичний факультет Університету святого Володимира й восени отримав диплом. Ймовірно, він чув тоді й Прокоф’єва…

 

Безумовно, цей сольний онлайн концерт Антонія Баришевського подарує насолоду вишуканою класикою та довершеним виконанням!

 

Подія в Facebook

Квитки онлайн: https://bit.ly/2YUdBiH