Японський проєкт: новина з Овруча

      Японський проєкт, про який фонд «Журналістська ініціатива» неодноразово розповідав на сторінках свого вебсайту й у ЗМІ, цьогоріч скоригував програмні заходи через пандемію коронавірусу, однак проєкт і далі має перспективу в Україні, вважають його учасники по обидва боки планети.

 

Про позитивний ефект запропонованих іноземними фахівцями способів подолання наслідків катастрофи на Чорнобильській АЕС, зокрема в сфері поліпшення здоров'я дітей, повідомив з Житомирщини директор Овруцької школи № 1 Анатолій Невмержицький.

 

Понад 10 років Анатолій Олексійович очолює заклад освіти. Педагог подякував за допомогу активістам японської асоціації, яка вивчає питання безпеки продуктів харчування та життя (нагадаємо, цим громадським об’єднанням керує Джунічі Ковака). Офіс асоціації – у Сайтамі, в Токійській агломерації.

 

    Японці радять вносити в ґрунт на територіях, що зазнали впливу радіації, калійно-магнієві добрива й у попередні роки допомагали їх придбати учасникам програми (світлини з візиту делегації з Сайтами 2019 року). Вжиті заходи сприяли тому, що продукти, які вживає населення, стали чистішими, в них поменшало радіонуклідів. Директор школи зазначив, що це позитивно позначилося на стані здоров'я школярів, які беруть участь у відповідній програмі, а також у програмі зменшення забруднення цезієм-137 молока, виробленого в особистих селянських господарствах.

 

Анатолій Невмержицький навів, зокрема, такі цифри для порівняння: в опорному закладі освіти від 2017–2018 років майже на третину зменшилася кількість захворювань органів травлення у школярів. Так само менше на третину зафіксовано проблем із серцево-судинною системою в дітей і вдвічі менше їх стало з органами дихання. Рівень захворювань ендокринної системи теж змінився на ліпше, хоч і не так помітно. А найбільший прогрес спостерігається в оздоровленні нервової системи: 42 випадки захворювань було три роки тому й лише три випадки – нинішнього навчального року.

 

Попри поширення у світі пандемії коронавірусу й створені ним проблеми, зокрема у відвіданні інших країн, Японський проєкт існуватиме, запевняють партнери з Сайтами. Вони мають нові ідеї підтримки, зміцнення та розвитку міжнародних зав’язків громадських організацій.

 

Пресслужба ВБФ «Журналістська ініціатива»

 

Фото Сергія Шевченка