Благодійникам вручено дипломи національного конкурсу: серед лауреатів – фонд «Журналістська ініціатива»

    Асоціація благодійників України 11 серпня провела в столиці нагородження переможців регіонального конкурсу «Благодійна Київщина-2019» і лауреатів-киян, яких відзначено в Національному конкурсі «Благодійна Україна-2019». Диплом у номінації «Благодійність медіа» вручено, зокрема, фонду «Журналістська ініціатива», який у партнерстві з Національною спілкою журналістів започаткував культурний проєкт «Книжки – захисникам України».

 

Нагадаємо, через карантин оголошення результатів конкурсу відбулося цьогоріч онлайн 9 квітня: оргкомітет, привітавши переможців і лауреатів, надіслав їм електронні копії дипломів. Відтак протягом червня-липня реальні відзнаки вручали в офісі Асоціації благодійників і нагороджували переможців національного конкурсу в межах регіональних конкурсів.

 

   Президент Асоціації благодійників України й голова оргкомітету Національного конкурсу «Благодійна Україна-2019» Олександр Максимчук сердечно привітав учасників урочистостої церемонії, подякувавши доброчинцям за небайдужість, активну громадянську позицію та бажання творити добрі справи. 


– Уперше наш всеукраїнський фонд, якому незабаром виповниться 20 років, став учасником цього масштабного конкурсу, а заявку оформила й подала творча спілка, – розповіла засновниця й президент ВБФ «Журналістська ініціатива» Людмила Мех. – Голова НСЖУ Сергій Томіленко від самого початку підтримує книжками-подарунками доброчинну культурну акцію, що триває з літа 2017 року, сприяє її популяризації. Акція стала багатоетапною, до неї долучилися Держкомтелерадіо, Всеукраїнський автомобільний клуб журналістів. Допомагали також письменники – автори книжок Олексій Кононенко, Микола Махінчук, Анатолій Сахно, працівники редакцій ЗМІ Наталія Черешинська («Аграрний тиждень. Україна»), Лілія Курбатова («Голос України»), Євген Букет («Культура і життя»), Олексій Плаксін («Профспілкові вісті»)... Завдяки цій акції бібліотечний фонд Українського державного медико-соціального центру ветеранів війни, що в селі Циблі неподалік Переяслава на Київщині, поповнили або стали подарунками воїнам-ветеранам загалом понад пів тисячі книжок сучасної поезії, публіцистики, творів провідних українських письменників.

 

      У Києві на церемонію нагородження переможців і лауреатів конкурсу завітали від керівництва фонду «Журналістська ініціатива» Людмила Мех і секретар НСЖУ, перший заступник голови наглядової ради фонду Сергій Шевченко. Захід відбувся на літньому майданчику Українського дому просто неба, аби мінімізувати ризики для здоров’я, спричинені пандемією. У церемонії нагородження взяла участь фахова журналістка й професійна співачка Марічка Бурмака, яка й вручила диплом президентові фонду.

 

Організатори привітали лауреатів і повідомили також, що регіональні конкурси ще не відбулися у Вінницькій і Чернівецькій областях. Нагородження переможців «Благодійної Вінниччини-2019» проведуть у Вінниці 14 серпня. Того ж дня нагородять і переможців національного конкурсу з Вінницької області. У вересні планується такий самий захід на Буковині.

 

Асоціація благодійників України, нагадаємо, є неприбутковою організацією, мета якої – розвиток у країні ефективного соціально-орієнтованого благодійництва, підвищення рівня довіри та відповідальності в цій діяльності, зростання професіоналізму в провадженні доброчинності. Асоціація об’єднує понад 60 всеукраїнських і регіональних фондів, громадських і волонтерських організацій, соціально відповідальний бізнес, приватних осіб. Вона створює сприятливі умови для розвитку благодійності й популяризує її у суспільстві.

 

Прес-служба ВБФ «Журналістська ініціатива»

 

Фото Сергія Шевченка